Toni Kroos je po prekonaní koronavírusu pripravený hrať na EURO: Neobávam sa o kondičku

Toni KroosToni Kroos Zdroj: SITA

SEEFELD - Nemecký futbalista Toni Kroos je po prekonaní koronavírusu v poriadku a je pripravený na EURO 2020. Povedal to počas sústredenia v rakúskom Seefelde.

Stredopoliar Realu Madrid sa infikoval v polovici mája a po uplynutí karantény sa k národnému tímu pripojil 30. mája. "Čo sa týka koronavírusu, nemám žiadne problémy a som pripravený hrať," citovala Kroosa agentúra DPA.

Podľa vlastných slov mal mierne príznaky, deň či dva mal zvyšnú teplotu a cítil sa vyčerpaný. Po necelom týždni tréningu však necíti žiadny deficit: "Neobávam sa o kondičku. Nie je to tak, že by som bol mesiac mimo, oddychoval som iba týždeň."

Nemcov čaká na ME náročná úloha, musia odčiniť blamáž z MS 2018, keď v pozícii obhajcov titulu nepostúpili zo skupiny. Navyše, ani po šampionáte nepredvádzali presvedčivé výkony. V skupinovej fáze ich čaká ťažká F-skupina, v ktorej sa stretnú s úradujúcimi majstrami sveta Francúzmi aj obhajcami titulu z ME 2016 Portugalcami. Štvoricu dopĺňa Maďarsko. "Dôležité bude, aby sme sa našli a vymysleli lepšiu taktiku ako v predchádzajúcich vystúpeniach. Až na turnaji uvidíme, či sme sa dostatočne pripravili," dodal Kroos.

Viac o téme: Nemecko Toni Kroos
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR