Žiadny pozitívny test a maximálna spokojnosť: Neuveriteľných 16 dní pre Lotyšsko!

Lotyšskí diváci na štadióne Aréna Riga v prvý deň povolenia fanúšikov na zápasy počas zápasu základnej B-skupiny Nemecko - LotyšskoLotyšskí diváci na štadióne Aréna Riga v prvý deň povolenia fanúšikov na zápasy počas zápasu základnej B-skupiny Nemecko - Lotyšsko Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

RIGA - Prezident Lotyšskej hokejovej federácie Aigars Kalvitis vyjadril veľkú spokojnosť s organizáciou MS. Najviac ho potešil fakt, že sa počas šampionátu neobjavil ani jeden pozitívny test na prítomnosť koronavírusu.

"Boli to veľmi úspešné dva týždne, nedovolili sme koronavírusu, aby sa dostal medzi nás, nemali sme na turnaji ani jediný pozitívny test. Dosiahli sme svoj cieľ, tímy boli spokojné s podmienkami na ľade, ubytovaním i službami. Bolo to pre našu krajinu neuveriteľných 16 dní," uviedol lotyšský funkcionár na nedeľnej tlačovej konferencii.

Spolu s Kalvitisom sa pred novinárov posadil aj prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel, ktorý sa vyjadril aj ku športovej stránke turnaja: "Vo finále budú hrať dva výborné tímy. Kanaďania pritom už boli jednou nohou na letisku. Ale dokázali sa vrátiť a hrať veľmi dobre. Ak sa im podarí stať sa majstrami sveta, bude to ďalšie prekvapenie."

Viac o téme: Lotyšsko Aigars Kalvitiš
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR