Američania chceli zlato, ale teší aj bronz: V nemeckej šatni neostalo jedno oko suché

Hokejisti USA sa tešia z bronzuHokejisti USA sa tešia z bronzu Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

RIGA - Hokejisti USA zvíťazili v nedeľnom zápase o bronz na 84. majstrovstvách sveta v Rige nad Nemeckom 6:1. Američania zopakovali umiestnenie z MS 2018 v Kodani, celkovo vystúpili na bronzový stupienok už po deviaty raz v histórii. Zápas rozhodli zámorskí hráči v druhej tretine, keď v rozmedzí od 27. do 33. minúty nasúkali súperovi štyri góly. Najproduktívnejším hráčom zápasu bol krídelník Tage Thompson, na triumfe USA sa podieľal tromi asistenciami.

hlasy po zápase /zdroj IIHF/:

Marcel Noebels, útočník Nemecka: "Dnes sme nehrali tak dobre, ako v predošlých zápasoch. Neurobili sme veľké chyby, ale aj malé chyby na tejto úrovni dokáže súper potrestať. Všetci vieme čo nasleduje, ak ak ich urobíte."

Sklamaní hokejisti Nemecka po Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Justin Abdelkader, kapitán USA, ktorý nehral play off pre zranenie: "Nikdy som nevidel, aby sa tím spojil za tak krátky čas dokopy. Naša mentalita tým narástla, bolo to niečo také, ako keby sme mali na ľade o jedného hráča naviac. Chalani hrali výborne, bolo naozaj príjemné pozerať sa na nich, byť ich súčasťou. Som šťastný, že sme boli odmenení bronzovou medailou. Samozrejme, že sme chceli získať zlato. Ale nie vždy všetko vyjde."

Hokejisti USA sa tešia Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Jack Capuano, tréner USA: "Včera večer som s chlapcami hovoril o tom, aby na nás semifinálová prehra s Kanadou nezanechala stopy. Urobili sme na tomto turnaji veľa dobrých vecí. Od prvého dňa som hovoril, že hráme stabilne, dbáme na detaily. Nejaké chyby sme urobili, to je v poriadku, ale svojou pracovnou morálkou sme ich eliminovali. Som hrdý na to, že som s týmto tímom mohol pracovať. Úroveň zápasov bola počas celého turnaja neuveriteľná. Mali sme 10 debutantov, ktorí mali možnosť hrať na svojom prvom svetovom šampionáte. Byť v tomto tíme, vidieť, ako hráči bojujú v každom zápase, to je pre mňa najväčšia odmena. Čo dnes rozhodlo? Naše štvorminútové oslabenie na začiatku zápasu. Keď sa nám darí takto brániť od začiatku, niekedy to má za následok, že prevezmete iniciatívu od súpera. V oslabení sme hrali výborne. Nemecká reprezentácia má skvelý tím so skvelým trénerom. Sledoval som ich hru na turnaji, vedeli sme, že to bude ťažký zápas. Nemci odohrali veľmi náročný semifinálový duel, minuli v ňom veľa emócií. Ale naši chlapci bojovali, to bolo kľúčové. Dobre sme forčekovali ich obrancov, defenzíva Nemecka je najsilnejšou stránkou súpera. Mali sme dobrý pohyb, boli sme svieži a bojovali sme."

Hokejisti USA sa tešia Galéria fotiek (4) Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Moritz Müller, kapitán Nemecka: "V kabíne nezostalo ani jedno oko suché. Tento tím by si medailu zaslúžil. Tento kolektív bol výnimočný, to sa stáva málokedy, bolo to niečo fantastické."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Nemecko USA
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy