Tarkovič vidí v našej zostave veľa pozitív, ale aj negatív: Je sa z čoho odraziť!

Slovenský tréner Štefan Tarkovič Slovenský tréner Štefan Tarkovič Zdroj: TASR/Martin Baumann

VIEDEŇ - Generálka slovenskej futbalovej reprezentácie na EURO 2020 sa v Rakúsku skončila bez gólov. Tréner Štefan Tarkovič po nedeľnom súboji na viedenskom Štadióne Ernsta Happela skonštatoval, že sa jeho tím má po výkone proti ďalšiemu účastníkovi finálového turnaja od čoho odraziť.

Tarkoviča mrzelo zranenie útočníka Ivana Schranza, či nepremenené šance jeho nástupcu na trávniku Michala Ďuriša. Potešil ho výkon brankára Martina Dúbravku i viacerí ďalší hráči, bojujúci o šancu hrať v základnej zostave na ME. "Je sa od čoho odraziť," podotkol kouč SR. Na marga Schranza, ktorému hrozí, že vypadne z tímu podobne ako zranený útočník David Strelec, povedal: "Nenechám sa tlačiť časom, potrebujeme všetky informácie, aby som urobil správne rozhodnutie. Musíme si to vyhodnoť v rámci realizačného tímu. Som rád, že sa hráči do zostavy tlačia výkonmi. Dnes sme videli dobré výkony od hráčov, ktorí nenastúpili v základnej zostave. Predstavu proti Poľsku nejakú mám, ale je ešte osem dní do prvého zápasu na ME."

Michal Ďuriš zakončuje na Galéria fotiek (2) Zdroj: TASR/Martin Baumann

Dve dobré šance v druhom polčase nepremenil Michal Ďuriš. "Mal vyložené šance, od útočníka sa čakajú góly. Viem, že ho to mrzí. Ale ak si nechá góly na finálový turnaj, budem len rád."

Kabína už žije záverečným turnajom, na ktorý výprava odletí 9. júna. V Petrohrade budú Slováci hrať proti Poľsku a Švédsku, potom sa presunú do Sevilly na zápas so Španielskom. "Už sa v mužstve žije EURO-m. Musíme sa dobre skoncentrovať a dobre sa pripraviť. Kemp sa skončil, už sa všetci tešíme na turnaj," povedal stredopoliar Ondrej Duda.

Viac o téme: Slovensko Štefan Tarkovič
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TUDN
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články