Na Slovákov sa na MS v hokeji nezabudlo: Cehlárik sa stal najlepším útočníkom šampionátu!

Peter Cehlárik sa raduje z gólu na MS v hokeji v RigePeter Cehlárik sa raduje z gólu na MS v hokeji v Rige Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

RIGA - Slovenský hokejista Peter Cehlárik sa stal najlepším útočníkom MS v Rige podľa direktoriátu turnaja. V ôsmich zápasoch si pripísal 11 bodov za päť gólov a šesť asistencií. Cenu pre najžitočnejšieho hráča šampionátu získal Andrew Mangiapane z víťazného kanadského tímu.

Mangiapane dostal cenu MVP na základe hlasovania zástupcov médií. Krídelník Calgary Flames sa pripojil ku kanadskej reprezentácii po jej úvodných troch prehrách v B-skupine a jeho príchod okamžite "nakopol" tím, ktorý si zabezpečil postup do vyraďovacej fázy a napokon dobyl zlato. V prvom útoku našiel skvelú chémiu s Connorom Brownom a Adamom Henriquem, v siedmich vystúpeniach nastrieľal sedem gólov a spolu s Britom Liamom Kirkom sa stali najlepšími strelcami MS. Pridal aj štyri asistencie.

Andrew Mangiapane uniká Colinovi Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Sergei Grits

Dvadsaťpäťročný Mangiapane sa dostal aj do All-Star tímu šampionátu, o zložení ktorého svojím hlasovaním rozhodli zástupcovia médií. V elitnej šestke mu robia spoločnosť fínsky brankár Jussi Olkinuora, nemeckí obrancovia Moritz Seider a Korbinian Holzer a útočníci Conor Garland z USA a Brit Kirk.

Za najlepšieho brankára šampionátu vyhlásili Američana Cala Petersena. Ocenenie pre najlepšieho obrancu dostal Nemec Moritz Seider.
      
Individuálne ocenenia na MS (podľa direktoriátu turnaja):
Najlepší brankár: Cal Peterson (USA)
Najlepší obranca: Moritz Seider (Nem.)
Najlepší útočník: Peter CEHLÁRIK (SR)
      
Titul MVP (najužitočnejší hráč, podľa médií): Andrew Mangiapane (Kan.)
      
All-Star tím (podľa médií): Jussi Olkinuora (Fín.) - Moritz Seider, Korbinian Holzer (obaja Nem.) - Conor Garland (USA), Liam Kirk (V. Brit.), Andrew Mangiapane (Kan.)

Viac o téme: Peter Cehlárik Andrew Mangiapane
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy