Spanilá jazda Fínska na víťazstvo nestačila: Kanada sa nevzdala ani vo finále

Tím Kanady oslavuje s trofejou po zisku zlata vo finálovom zápaseTím Kanady oslavuje s trofejou po zisku zlata vo finálovom zápase Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

RIGA - Kanadskí hokejisti získali na 84. majstrovstvách sveta v Rige zlaté medaily. V nedeľnom finále zdolali Fínsko 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil v 67. minúte Nick Paul. Prečítajte si reakcie hráčov a trénerov z oboch tímov.

hlasy po zápase /TSN, IIHF.com/:

Gerard Gallant, tréner Kanady: "Som na chalanov taký hrdý. Nikdy sa nevzdávali, ani po náročnom štarte. Aj za nepriaznivej situácie bojovali, vyhrali množstvo zápasov o gól, aj vo finále rozhodol jediný gól v predĺžení. Som na mužstvo taký pyšný."

Nick Paul, autor zlatého gólu Kanady: "Je to úžasné. Na šampionáte sme nemali štart, aký sme si želali, ľudia už s nami nepočítali, no ako tím sme sa dali dokopy. Tvrdo sme pracovali a toto je výsledok. Finále bolo neuveriteľné, oba tímy tvrdo bojovali, výsledok bol tesný. Cítim sa neskutočne hrdý na to, čo sme dokázali."

Adam Henrique, kapitán Kanady: "Viesť týchto chlapcov bolo unikátne. Som si istý, že nás mnohí na začiatku odpisovali, ale my sme si verili, zomkli sme sa a išli až do konca. Veľa toho teraz nenaspíme."

Jukka Jalonen, tréner Fínska: "Hrali sme dobre celý turnaj. V riadnom hracom čase sme neprehrali ani raz a hráči bojovali až do konca. Nemôžem nič iné, iba vyzdvihnúť svojich hráčov."

Marko Anttila, kapitán Fínska: "Bol to klasický zápas o jednom góle, akých bolo na tomto turnaji viac. Samozrejme, teraz nás to bolí, ale aj tak som hrdý na tím. Hrali sme dobre a boli sme blízko k triumfu, ale taký je hokej."

Viac o téme: Fínsko Kanada
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy