Slovenských reprezentantov potešila návšteva rodín, účasť Ivana Schranza zostáva stále otázna

Sprava asistent trénera Samuel Slovák, tréner slovenských futbalistov Štefan Tarkovič a vľavo asistent Marek MintálSprava asistent trénera Samuel Slovák, tréner slovenských futbalistov Štefan Tarkovič a vľavo asistent Marek Mintál Zdroj: TASR/Martin Baumann

SENEC - Slovenská futbalová reprezentácia sa hneď po nedeľnej remíze na EURO 2020 v generálke s Rakúskom (0:0) vrátila do domáceho tábora v Senci. Hráči v pondelok absolvovali fotenie pred odletom na ME, pozápasový tréning a popoludní sa mohli potešiť z návštevy rodinných príslušníkov.

Tréner Štefan Tarkovič stále rieši situáciu so zranením útočníka Ivana Schranza, ktorý musel odstúpiť už v úvodných minútach duelu na Štadióne Ernsta Happela. "Nenechám sa tlačiť časom, potrebujeme všetky informácie, aby som urobil správne rozhodnutie. Musíme si to vyhodnoť v rámci realizačného tímu aj s lekármi," povedal krátko po súboji kouč SR. Či príde k zmene záverečnej 26-člennej nominácie, je tak stále otázne.

"Podľa protokolu UEFA je výmena hráča možná do prvého zápasu, musí však byť podložená lekárskou dokumentáciou," informovala v pondelok TASR hovorkyňa SFZ Monika Jurigová.

Slováci trénovali vo dvoch skupinách. Hráči, ktorí nastúpili v zápase vo Viedni, mali ľahší tréning, resp. druhá skupina hráčov, ktorá do zápasu nezasiahla alebo odohrala len pár minút, absolvovala riadnu jednotku. "Poobede malo mužstvo voľno a do Senca za hráčmi a realizačným tímom prišli rodiny. Keďže sa nachádzame v bubline, rodinní príslušníci boli otestovaní a až potom si mohli užiť spoločné chvíle. Do dejiska šampionátu mužstvo odlieta 9. júna o 10.00 z Bratislavy," dodala Jurigová.

Viac o téme: Slovensko Ivan Schranz SFZ
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR