VIDEO Životný prestup slovenského futbalistu: Ivan Schranz je hráčom Slavie Praha

Ivan Schranz s dresom SK Slavia PrahaIvan Schranz s dresom SK Slavia Praha Zdroj: slavia.cz/Petr Končal

PRAHA - Prvou letnou posilou futbalistov pražskej Slavie je útočník Ivan Schranz z Jablonca. Dvadsaťsedemročný slovenský reprezentant podpísal s ligovým majstrom zmluvu do júna 2024. Kmeňovým hráčom Severočechov sa naopak stal obranca Jaroslav Zelený, ktorý už v Jablonci z Edenu hosťoval. Jablonec získal zo Slavie aj krídelníka Tomáša Malínského, jeho ročné hosťovanie sa po skončení automaticky zmení v prestup.

Schranz má za sebou po minuloročnom príchode do Jablonca z Českých Budejovíc veľmi vydarenú sezónu. Dlho sa usiloval o pomyselnú korunu pre najlepšieho strelca ligového ročníka, nakoniec vinou zranenia v posledných kolách zostal na 13 góloch.

Slovenský útočník, ktorý sa dostal do nominácie na nadchádzajúce Euro, v minulosti hrával českú najvyššiu súťaž tiež za Duklu Praha. V českej lige má na konte 98 štartov a 30 gólov. Za reprezentačný A-tím zasiahol do ôsmich zápasov a pripísal si jeden gól.

Slavia je top klub

"Ivan patril k najlepším hráčom uplynulého ligového ročníka, navyše sa v Česku presadzuje už dlhšiu dobu. Je to preverený hráč s výborným charakterom, ktorý dokáže v útočnej fáze zahrať na viacerých postoch. Veríme, že pre Slaviu bude vhodnou posilou," uviedol pre klubový web slávistický športový riaditeľ Jiří Bílek.

"Slavia je top klub, jeden z najlepších v Európe. Keď o mňa prejavila záujem, nemal som dôvod váhať. Pokúsim sa dať do svojich výkonov maximum a pomôcť mužstvu tak, ako len budem vedieť. Urobím pre to všetko, chcem získavať trofeje," dodal Schranz.

Viac o téme: FK Baumit Jablonec SK Slavia Praha Ivan Schranz
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/tvslavia
  • Zdroj: ČTK