Neuveriteľný prípad: Najlepší strelec pod nadvládou agenta! Volá sa inak a je o rok starší

Silas WamangitukaSilas Wamangituka Zdroj: SITA/AP/Matthias Schrader

STUTTGART - Najlepší strelec Stuttgartu z minulej sezóny hral pod falošným menom a je o rok starší, než sa pôvodne myslelo. Nemecký klub dnes uviedol, že jeho konžský útočník Silas Wamangituka sa v skutočnosti volá Silas Katompa Mvumpa a má 22 rokov a nie 21. Autor 11 bundesligových gólov tvrdí, že sa stal obeťou machinácií bývalého agenta.

K nezrovnalostiam došlo, keď bol v roku 2017 rodák z Kinshasy na testoch Anderlechte. Belgický veľkoklub mal záujem podpísať s ním zmluvu, ale odporučil mu, aby sa vrátil do Konga, než mu vyprší vízum, a vrátil sa potom s novým.

Vtedy devätnásťročnému futbalistovi ale agent údajne nahovoril, že keby odišiel z Belgicka do Konga, už by do Európy nevrátil. "A pretože Silas bol veľmi mladý, úplne neskúsený a sám, vložil svoju dôveru plne do agenta, ktorého poznal z Konga, a nakoniec sa na ňom stal úplne závislým. Žil v Paríži s agentom, ktorý ho takmer odtrhol od vonkajšieho sveta. Silas nemal prístup k svojmu účtu ani k dokladom," uviedol dnes Stuttgart.

Agent tiež zmenil hráčovu identitu. Zohnal mu dokumenty na meno Wamangituka, čo bolo jedno z mien jeho otca, a presne o rok ho omladil, keď jeho dátum narodenia posunul na 6. októbra 1999.

Stuttgart uviedol, že nedávno dostal hráčove dokumenty z Konga a je v kontakte s tamojšími úradmi. O prípade už bola informovaná Nemecká futbalová federácia a klub predpokladá, že má hráč stále platnú licenciu.

Katompa Mvumpa strelil v minulej sezóne pod falošným menom v 25 zápasoch 11 bundesligových gólov a pridal päť asistencií. Do Stuttgartu prišiel v roku 2019 z druholigového celku FC Paríž.

Viac o téme: VfB Stuttgart Silas Wamangituka Silas Katompa Mvumpa
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/DW Sports
  • Zdroj: ČTK