Kuriózne zranenie pri odchode z televízneho štúdia: Petra Kvitová verí, že stihne Wimbledon

Petra KvitováPetra Kvitová Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PRAHA - Česká tenistka Petra Kvitová odstúpila minulý týždeň z Roland Garros kvôli natrhnutému väzu v členku. Do pondelka chodila s ortézou, opuch pomaly mizne a česká hráčka sa už teší na obľúbenú trávnatú časť sezóny. Verí, že nepríde o Wimbledon a snáď stihne aj prípravný turnaj.

Dvojnásobná víťazka Wimbledonu sa v Paríži zranila neobvykle. Spadla pri plnení si mediálnych aktivít pri odchode z televízneho štúdia. "Zle som stúpila a ruplo tam," povedala v Prahe novinárom. Preto pred druhým kolom z antukového grandslamu odstúpila. "Mala som natrhnutý väz v ľavom členku, držal mi len na štvrtine. Nechcela som riskovať. Ešte pri tom incidente narazili kosti na seba, bola tam tekutina. Mohlo sa to zhoršiť," vysvetlila.

Nohu zverila tradične do starostlivosti profesora Pavla Kolářa. "Ktorý na členku pracuje. Snáď sa to nejakým spôsobom hojí. Nôžka sa pomaly lepší, už je aj menej opuchnutá, to je dobrá správa. Mala by som ísť ešte na kontrolnú magnetickú rezonanciu a podľa toho sa rozhodne, kedy sa vrátim."

Petra Kvitová Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

S najväčšou pravdepodobnosťou vynechá budúci týždeň turnaj v Berlíne. "Ten asi nestihnem. Veľmi urýchliť to nepôjde. Do pondelka som mala na členku ortézu, aby som neurobila zlý pohyb. Cvičím vršok tela," povedala. Na tráve by sa tak mohla objaviť na novej akcii v Bad Homburgu, v kúpeľnom meste kúsok od Frankfurtu. "Je to päťdesiat na päťdesiat. Rada by som odohrala ešte jeden turnaj pred Wimbledonom. Ale môže sa stať, že pôjdem iba do Wimblasu," povedala.

Na trávu sa teší

Na zelený podklad už sa teší. Vlani znemožnil trávnatú časť sezóny koronavírus, aj preto si želá, aby bol členok v poriadku. "Aby som nehrala Wimblas dvakrát po sebe, to si nedokážem predstaviť," povedala. Zvykať na trávu si až tak nemusí. "Je ako koberček. Veľmi pekne na ňu zapadnem, cupitám po nej. Mám z toho zrazu radosť. Jednoducho viem, ako po nej mám behať."

Napriek tomu by kvôli časovaniu úderov pred Wimbledonom nejaké zápasy rada absolvovala, aby sa rozohrala. "Musím mať stále ťažisko dole a nohy aj chrbát dostávajú zabrať," doplnila.

Dianie v Paríži sleduje jedným okom. "Na výsledky sa pozriem," uviedla a favorizovala Poľku Igu Swiatekovú, ktorá obhajuje titul. Palce drží aj krajanke Barbore Krejčíkovej, ktorá postúpila do štvrťfinále. "Mám z Báry radosť. Hrávala debla, zrazu vystrelila v singli. Vlastne celú sezónu hrá super tenis, nie je to len Paríž. Veľmi jej to prajem," povedala Kvitová.

Viac o téme: Petra Kvitová
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články