VIDEO Brazília si udržala pozíciu lídra tabuľky, Argentína remizovala s Kolumbiou

Neymar sa raduje z gólu v drese BrazílieNeymar sa raduje z gólu v drese Brazílie Zdroj: TASR/AP/Jorge Saenz

ASUNCIÓN - Futbalisti Brazílie si aj po šiestom zápase juhoamerickej kvalifikácie MS 2022 udržujú na čele tabuľky stopercentnú bilanciu. V noci na stredu zvíťazili v Asuncióne nad domácim Paraguajom 2:0. "Kanárikov" dostal už v 4. minúte do vedenia Neymar, triumf poistil v nadstavenom čase Paqueta.

Neymar odohral v tomto kvalifikačnom cykle štyri zápasy, v nich dal 5 gólov (3 z penált) a na štyri spoluhráčom prihral. DPA uvádza, že za národný tím skóroval 67-krát a už len 10 zásahov ho delí od legendárneho Pelého. Za štandardných okolností má 29-ročná hviezda s reprezentačným priemerom 0,64 gólu na zápas veľké predpoklady stať sa historicky najlepším strelcom krajiny 5-násobných majstrov sveta.

Víťazstvo v Paraguaji sa však nezrodilo ľahko, práve naopak. "Je tu ťažké vyhrať, Brazílii sa to nepodarilo od roku 1985. Až nám teraz a rozhodli detaily. Rýchly gól nám dodal pokoj," citovala AP stopéra Marquinhosa. Brazília vedie tabuľku s plným počtom 18 bodov a zvýšila svoj náskok pred druhou Argentínou už na šesť bodov.

"Albicelestes" remizovali v Barranquille s domácou Kolumbiou 2:2, keď neudržali sľubný dvojgólový náskok. Hostia viedli už v ôsmej minúte po góloch Cristiana Romera a Leandra Paredesa 2:0, no Kolumbia nezložila zbrane, v 51. minúte vyrovnal Luis Muriel a vo štvrtej minúte nadstavenia zachránil domácim bod ďalší striedajúci hráč Miguel Borja.

Prvé víťazstvo v kvalifikácii vybojovali hráči Peru, ktorí vyhrali v Ekvádore 2:1.