Dana White sa mýlil: Legenda UFC sa vráti do konca roka, potvrdil to aj Fury

Nick Diaz a Tyson FuryNick Diaz a Tyson Fury Zdroj: Instagram/Nick Diaz

BRATISLAVA - Nick Diaz (26-9) by sa mohol čoskoro vrátiť do UFC, keď od roku 2015 do oktagonu nenastúpil kvôli problémom s atletickou komisiou. Po treťom pozitívnom antidopingovom teste súvisiacim s marihuanou dostal päťročný zákaz činnosti, no následne sa úspešne odvolal a trest mu bol zmiernený na 18 mesiacov. Neskôr ale viackrát neoznámil USADA miesto, kde sa nachádza, kvôli čomu dostal znova stopku.

Po problémoch, ktoré si s kontrolným orgánom prešiel sa slávny Nick Diaz dlhšie v oktagone nepredstavil. Situáca sa ale podľa Dana Whitea môže čoskoro zmeniť. "Najprv som si nemyslel, že sa to stane, teda že sa Diaz vráti. No teraz to vyzerá tak, že Nick by mohol nastúpiť do zápasu ešte tento rok," konštatoval prezident UFC. Aktuálne si na presný dátum návratu bývalého šampióna welterovej váhy UFC musíme počkať. 

O tom, že sa Nick Diaz skutočne chystá na návrat svedčí aj jeho tréning s boxerom Tysonom Furym, ktorý konštatoval, že Diaz je pripravený na svoj ďalší boj a aktuálne je v perfektnej forme. Furyho by mal čakať taktiež čoskoro veľký zápas, ale v boxe s Anthonyom Joshuom. Šepká sa, že by k tomu mohlo prísť už 14. augusta. 

Viac o téme: Tyson Fury UFC Dana White Nick Diaz
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články