Španielsko sa má po druhom pozitívnom teste na pozore: Luis Enrique rozšíril rezervný tím

Luis EnriqueLuis Enrique Zdroj: SITA/AP Photo/Efrem Lukatsky

MADRID - Španielska futbalová reprezentácia sa po druhom pozitívnom teste na koronavírus rozhodla pred EURO 2020 rozšíriť svoj záložný tím. Tréner Luis Enrique do neho povolal 11 hráčov z reprezentačnej "dvadsaťjednotky", ktorá odohrala v utorok namiesto A-mužstva prípravný duel s Litvou (4:0). Doplnili predtým pozvaných šiestich futbalistov - Kepu Arrizabalagu, Raula Albiola, Rodriga Morena, Pabla Fornalsa, Carlosa Solera a Braisa Mendeza.

Všetci futbalisti zo záložného tímu budú trénovať v uzavretej "bubline" mimo doteraz nominovaných hráčov. Do šampionátu by mohli zasiahnuť v prípade, že by sa v španielskom tíme objavili ďalšie pozitívne prípady. Enrique môže urobiť zmeny v kádri do soboty. Kouč nominoval iba 24 z maximálne možných 26 hráčov. Zdôvodnil to tým, že zbytočne bude nominovať futbalistov, ktorých by aj tak nevyužil v zápasoch ME.

Španielom sa skomplikovali prípravy na ME po tom, ako po kapitánovi Sergiovi Busquetsovi mal v utorok pozitívny test na koronavírus aj obranca Diego Llorente. Ako uviedla Španielska futbalová federácia (RFEF), dvadsaťsedemročný stopér mal pozitívny výsledok po utorkových PCR testoch v národnom tíme a okamžite zamieril do karantény. Federácia zatiaľ neuviedla, či Busquetsa s Llorentem vyradí tréner z kádra. Hráči s pozitívnym výsledkom musia zostať v izolácii minimálne 10 dní, čo znamená, že obaja nestihnú úvodný zápas v E-skupine ME proti Švédsku (21.00 SELČ, Sevilla). Je takisto otázne, či by boli fit do druhého duelu s Poľskom (19. júna). Španieli sa na záver "éčka" stretnú v Seville so Slovákmi (23. júna).

Zvyšok tímu mal v utorok negatívne testy a mohol pokračovať v individuálnom tréningu. Hráči i tréneri sa však musia riadiť prísnymi hygienickými protokolmi. Španielsky minister školstva, kultúry a športu Manuel Rodriguez Uribes už predtým potvrdil, že všetci členovia španielskej výpravy na EURO 2020 dostanú v stredu vakcínu proti koronavírusu. Podľa španielskych médií žiadala futbalová federácia už v apríli o prednostné očkovanie hráčov zo širšej nominácie na ME, no od úradov nedostala žiadnu odpoveď.

Viac o téme: Španielsko EURO Luis Enrique
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR