VIDEO Slováci už trénovali v Petrohrade: Čaká nás dôležitý úvod, všetci sa už tešíme

Slovenskí futbalisti absolvovali prvý tréning v PetrohradeSlovenskí futbalisti absolvovali prvý tréning v Petrohrade Zdroj: Facebook/Slovenský futbalový zväz

PETROHRAD - Slovenskí futbaloví reprezentanti majú za sebou už prvý tréning v Petrohrade, kde ich v pondelok 14. júna čaká úvodný zápase v E-skupine majstrovstiev Európy proti Poľsku.

Slováci dopoludnia odleteli z Bratislavy, po obede pristáli v Petrohrade, presunuli sa do hotela a podvečer absolvovali v centre Zenitu prvý tréning. "Teším sa ja, tešia sa hráči, tešia sa kolegovia, sme radi, že sme tu. Tešíme sa na dianie, ktoré sa pre nás začne v pondelok. Majstrovstvá Európy sú niečo výnimočné, ojedinelý turnaj," uviedol pre futbalsfz.sk asistent trénera Marek Mintál.

"Odvádza obdivuhodnú robotu, obdivujem ho, má neskutočné čísla. Ale tak, ako každý jeho súper, aj my máme ambíciu ustrážiť ho, nedovoliť mu presadiť sa," povedal Mintál na margo Roberta Lewandovského. 

Slováci absolvovali generálku na šampionát v nedeľu, keď remizovali s Rakúskom 0:0, aj predposledný prípravný duel sa skončil nerozhodne, s Bulharskom 1:1. "Dva posledné medzištátne zápasy boli ťažké, veľmi ťažké, mužstvo ich odmakalo a to je výrazne dobrý signál. Proti Rakúsku sme si vypracovali tri, možno štyri veľké šance, čo nie je zlá správa. Tou bolo, že sme žiadnu nepremenili," povedal.

Poliaci by mali v úvodnom zápase nastúpiť aj s kanonierom Robertom Lewandowským: "Odvádza obdivuhodnú robotu, obdivujem ho, má neskutočné čísla. Ale tak, ako každý jeho súper, aj my máme ambíciu ustrážiť ho, nedovoliť mu presadiť sa."

Kľúčové je, že sme tu 

Z príchodu do Petrohradu mal radosť stredopoliar Ján Greguš: "Kľúčové je, že sme tu. Očakávam silný zážitok a našich 110 percent v každom zápase." Kým nebolo jeho meno napevno v nominácii na turnaj, nevedel sa ubrániť aj nepríjemným pocitom: "Ale napokon som to vždy uzavrel, že som robil svoju robotu a rozhodnutie bolo na trénerovi."

Dôležitý bude začiatok

Pre Martina Valjenta to budú už druhé majstrovstvá Európy, prvé absolvoval pred štyrmi rokmi v Poľsku. Vtedy ešte v tíme do 21 rokov: "Bol to zážitok, ale dnes som na seniorskom turnaji. O to som šťastnejší, že som v kádri. Treba začať od prvého zápasu, jeho výsledok ovplyvní mnohé. Sústreďme sa na Poľsko, zápasom s ním vstúpime do Eura. Bude to dôležité vykročenie."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Marek Mintál Slovensko Martin Valjent Ján Greguš
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: SFZ
  • Zdroj: TASR