Po úspechu na ME prišla ďalšia radosť: Gulajev sa vyšvihol na čelo svetového rebríčka

Na snímke v červenom drese slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Achsarbek Gulajev získal na ME vo Varšave zlatú medailuNa snímke v červenom drese slovenský reprezentant v zápasení voľným štýlom Achsarbek Gulajev získal na ME vo Varšave zlatú medailu Zdroj: TASR/AP/Czarek Sokolowski

BRATISLAVA - Slovenský reprezentant v zápasení Achsarbek Gulajev sa dostal na čelo svetového rebríčka vo svojej váhovej kategórii do 79 kg.

Členovi Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica a majstrovi Európy sa to podarilo vďaka utorkovému triumfu vo voľnom štýle na medzinárodnom turnaji Poland Open. Vo finále zdolal Uzbeka Rašida Kurbanova. "Sme veľmi radi, že naši zápasníci potvrdzujú svoje kvality aj po úspechoch na majstrovstvách Európy. Achsarbek je toho pekným príkladom, keďže dokázal zvíťaziť na medzinárodnom turnaji, ktorý ho vystrelil na prvé miesto vo svetovom rebríčku. Chlapi majú aj naďalej našu plnú podporu v dosahovaní ďalších hodnotných výkonov na svetovej scéne," uviedol v tlačovej správe ministerstva obrany riaditeľ Dukly Roman Benčík.

"Našim športovcom z VŠC Dukla vždy úprimne fandím a teším sa z množstva ich úspechov. O to viac, ak obsadzujú tie najvyššie pozície. Achsarbekovi srdečne blahoželám a verím, že tak ako on, aj ostatní naši reprezentanti budú môcť siahať na svetové úspechy vďaka kvalitným podmienkam, ktoré podporujeme postupnými investíciami do vojenského športového centra," povedal minister obrany SR Jaroslav Naď.

Dvadsaťtriročný Gulajev je slovenský naturalizovaný zápasník VŠC Dukla Banská Bystrica. Pochádza zo Severného Osetska. Na Slovensko prišiel v roku 2016, pričom krajinu reprezentuje od roku 2017.

Viac o téme: Achsarbek Gulajev
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR