VIDEO Hantuchová položila zásadnú otázku: Kto ovládne 58. edíciu rivality Nadala s Djokovičom?

Rafael Nadal vs. Novak DjokovičRafael Nadal vs. Novak Djokovič Zdroj: Koláž - SITA/AP/Michel Euler/Christophe Ena

PARÍŽ - Svetová jednotka Novak Djokovič očakáva v piatkovom semifinále Roland Garros veľkú bitku s obhajcom titulu a dlhoročným rivalom Rafaelom Nadalom. Ešte predtým ale musel srbský tenista zvládnuť stredajší vypätý štvrťfinálový duel s Talianom Matteom Berrettinim, po ktorého skončení si na prázdnom centrálnom dvorci Philippa Chatriera poriadne zakričal.

Najvyššie nasadený Djokovič v nočnom dueli porazil turnajovú deviatku Berrettiniho po troch a pol hodinách 6:3, 6:2, 6:7 a 7:5. Väčšina zápasu sa hrala pred 5000 divákmi, ktorí vytvorili búrlivú kulisu. "Bola tam atmosféra ako pri Davis Cupe. Veľa fanúšikov, oslavy každého bodu, krik. Bolo to elektrizujúce," uviedol Djokovič po prvej parížskej "night session" s divákmi.

V predchádzajúcich dňoch sa na Roland Garros hrali nočné duely pred prázdnymi tribúnami kvôli zákazu vychádzania po 21. hodine v súvislosti s pandémiou. Večerka bola teraz posunutá na 23:00, avšak fanúšikovia zápas dopozerať nestihli. Vo štvrtom sete museli hľadisko opustiť a zápas bol kvôli tomu zhruba na dvadsať minút prerušený.

"Ten zápas mal všetko: pády, publikum, pauzu. Bolo tam množstvo intenzity a bol som celý čas napätý," povedal Djokovič, ktorý vo štvrtom sete spadol a odrel si do krvi dlaň ľavej ruky. Po treťom premenenom mečbale krátko pred polnocou si potom od úľavy zakričal. "Bola to reakcia na to, že som sa zbavil napätia, ktoré ma celý zápas sprevádzalo," povedal tridsaťštyriročný belehradský rodák.

Novak Djokovič odvracia údery Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

Najväčšia možná výzva

Ďalšia zrejme vypätá bitka ho na parížskej antuke čaká v piatok, kedy si zmeria sily s trinásťnásobným šampiónom Rafaelom Nadalom. Djokovič má v celkovej bilancii mierne navrch (29:28), ale so Španielom na Roland Garros prehral sedem z ôsmich zápasov vrátane vlaňajšieho finále, v ktorom dostal "kanárika". Jediné tohtoročné stretnutie pred mesiacom vo finále antukového turnaja v Ríme tiež vyhral tridsaťpäťročný Španiel.

"Samozrejme je to veľmi očakávané semifinále. Nie je to ako každý iný zápas," uviedol Djokovič, ktorý je spolu so Švédom Robinom Söderlingom jediným tenistom, ktorý na parížskej antuke dokázal Nadala poraziť. "Priznajme si to, je to najväčšia možná výzva, hrať proti Nadalovi na tomto kurte. Nič väčšie nie je," povedal Srb.

Bude to veľká bitka

Ich duel bude dôležitý aj z hľadiska historických rekordov. Nadal by sa v prípade celkového parížskeho triumfu ziskom 21. titulu odpútal na prvom mieste od Rogera Federera, osemnásťnásobný šampión Djokovič by na druhú stranu získal možnosť stiahnuť stratu na svojich dvoch súperov.

"Naša rivalita sa už zapísala do histórie tohto športu. Verím si. Viem, že môžem vyhrať, inak by som tu nebol. Bude to veľká bitka," povedal súčasný vládca tenisu Djokovič.

Druhú semifinálovú dvojicu tvoria o generáciu mladší Alexander Zverev z Nemecka a Grék Stefanos Tsitsipas.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 13
Viac o téme: Rafael Nadal Novak Djokovič Matteo Berrettini
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Roland Garros; Twitter/Roland Garros
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články