Boj o Messiho vrcholí: Barcelona ponúkla gigantickú zmluvu, Inter s veľavravným odkazom

Lionel Messi v drese argentínskej reprezentácieLionel Messi v drese argentínskej reprezentácie Zdroj: SITA/AP/Agustin Marcarian

MIAMI - Spolumajiteľ tímu MLS Inter Miami Jorge Mas verí, že v budúcnosti na Floridu zamieri hviezdny Lionel Messi. Argentínskemu útočníkovi na konci júna vyprší zmluva v Barcelone, ale so staronovým prezidentom Joanom Laportom by sa mal dohodnúť na novej.

Mas spolu s ďalším spolumajiteľom, bývalým slávnym anglickým futbalistom Davidom Beckhamom, chcú vytvoriť z Interu Miami veľkoklub. Tímu sa ale zatiaľ príliš nedarí, v aktuálnej sezóne je v tabuľke Východnej konferencie jedenásty.

"Som optimistom, že Messi bude hrať v drese Interu Miami, pretože by tým dovŕšil svoj odkaz najlepšieho hráča svojej generácie. Zároveň by sa tým naplnili ambície majiteľov Interu Miami vytvoriť svetový tím," uviedol Mas pre Miami Herald. "David a ja pracujeme veľmi tvrdo na tom, aby sme sem priviedli tých najlepších hráčov. A Messi je jedným z najlepších futbalistov histórie," dodal americký obchodník.

Podľa španielskych médií Barcelona ponúkla svoje dlhoročnej opore desaťročný kontrakt. Na jeho základe by mal teraz tridsaťtriročný Messi hrať ešte dve sezóny na Camp Nou a potom by sa na dva roky presunul do Miami, kde by zakončil kariéru. Nasledujúcich šesť rokov kontraktu by potom pôsobil ako svetový ambasádor Barcelony.

Viac o téme: David Beckham Lionel Messi FC Barcelona Inter Miami Jorge Mas
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK