VIDEO Spoznali sme prvých víťazov Roland Garros: Finále mixu rozhodol až supertajbrejk

Joe Salisbury a Desirae Krawczyková víťazmi Roland Garros 2021Joe Salisbury a Desirae Krawczyková víťazmi Roland Garros 2021 Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Desirae Krawczyková a Joe Salisbury získali na tenisovom Roland Garros titul v zmiešanej štvorhre. Americko-britská dvojica porazila vo finále na parížskej antuke ruský pár Jelena Vesninová, Aslan Karacev po setoch 2:6, 6:4 a 10:5 v super tajbrejku.

Dvadsaťsedemročná Krawczyková oslavuje prvý grandslamový titul a dvadsaťdeväťročný Salisbury druhý. Vlani uspel s krajanom Rajeevom Ramom vo štvorhre na Australian Open.

Vesninová s Karacevom dominovali prvému setu. V druhom uspeli po brejku z deviatej hry Krawczyková a Salisbury a povzbudení vstúpili dobre do supertajbrejku. Viedli v ňom 4:0 a 6:1, Rusi ešte znížili na 4:6, ale Američanka a Brit koncovku zvládli.

"Máme veľkú radosť a dúfam, že spolu budeme hrať ďalej," povedala Krawczyková pri vyhlásení. Víťazi si za titul rozdelia 110-tisíc eur.

Vesninová hrala prvý grandslam po troch rokoch

Olympijská víťazka štvorhry z Ria de Janeiro a bývalá deblová svetová jednotka Vesninová hrala prvý grandslam po troch rokoch. Po materskej pauze sa vrátila na kurty tento rok a s Karacevom sa dohovorili na mixe už vo februári. "Prekvapil ma ponukou, ale bola som rada," povedala Ruska.

Joe Salisbury a Desirae Galéria fotiek (9) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Prekvapivý semifinalista Australian Open Karacev hral zmiešanú štvorhru prvýkrát. "A výborne, zatlieskajte mu," vyzvala Vesninová fanúšikov po finále a k duelu majiteľka troch grandslamových titulov vo štvorhre a jedného v mixe doplnila: "Boli sme blízko, ale súperi boli o kúsok lepší."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9
Viac o téme: Jelena Vesninová Aslan Karacev Joe Salisbury Desirae Krawczyková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter/Roland Garros
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články