Oktagon získal do svojich radov kráľovnú slovenského stand-upu: Už stihla očariť aj Bellator!

BRATISLAVA - Oktagon pred nedávnom ulovil ďalšiu veľkú rybu zo slovenskej fight scény. Je ňou Monika Chochlíková, ktorú väčšine fanúšikov Muay Thai či K1 na Slovensku netreba veľmi predstavovať. Majsterka sveta WAKO má za sebou svoj prvý zápas v prestížnej MMA organizácii - Bellatore, v ktorom zvíťazila nad Jade Jorand v druhom kole vďaka málovídanej submisii. Chochlíková sa už v Oktagone mala predstaviť v projekte Oktagon Underground, pár dní pred zápasom bola ale pozitívne testovaná na koronavírus.

Spolupráca Moniky a Oktagonu sa v zmysle jej ďalších zápasov v MMA zrodila len nedávno. Dôležitý krok spravil v tomto smere jej manažér Tomáš Tadlánek, ktorý je taktiež známym stand-up fighterom. Tadlánek v Trenčíne založil Victory Gym Trenčín, kde sa s Monikou zoznámil a aktuálne tvoria pár.  "Tomáš komunikoval s Ondrom Novotným ohľadom inej veci a spýtal sa aj na mňa. V krátkom časovom úseku sme dostali niekoľko lákavých ponúk. Oktagon nám vedel dať vynikajúce podmienky, aj preto sme sa rozhodli ísť týmto smerom," prezradila Chochlíková. 

Monika sa netají tým, že vstupom do Oktagonu na stand-up aj tak nezanevrie. "Jedným z dôvodov prečo som sa rozhodla zápasiť v tomto období najmä v MMA je ten, že počas pandémie sme mali minimálne možnosti v zmysle zápasov v K1 a Muay Thai. Zmluvu s Oktagonom mám na 6 zápasov, alebo na dva roky," prezradila najlepšia športovkyňa mesta Trenčín za rok 2018. 

Meno prvej súperky v Oktagone už spoznala. Bude ňou Talianka Giulia Chinello (4-3), ktorá sa cíti lepšie viac na zemi ako na nohách. Pre Chochlíkovú to bude vôbec prvá skúsenosť v MMA proti takejto súperke. Aj preto jej bude v príprave znova pomáhať aj skúsený MMA tréner a rozhodca Jakub Müller. "Na zemi je to náročné, obzvlášť pre niekoho kto nemal absolvované základy wrestlingu a graplingu od začiatku fighterskej kariéry. Pred prvým zápasom v Bellatore sme mali štvortýždňovú prípravu, no teraz bude omnoho dlhšia. Na súperku sa tréneri pripravili a aktuálne pracujeme na gameplane. Je to veľká výzva, baví ma sa učiť niečo nové, takže sa na to teším," upresnila Chochlíková, ktorú by mal znova v stand-upe pripravovať Tomáš Tadlánek a greplingu sa venuje aj s Petrom Swatom. 

Viac o téme: Monika Chochlíková Tomáš Tadlánek Oktagon MMA Bellator
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy