Poistka pred nákazou koronavírusom: Švédi pred EURO nominovali šiestich hráčov do náhradného kádra

Švédsky tréner Janne Andersson a tímový lekár Anders Valentin Švédsky tréner Janne Andersson a tímový lekár Anders Valentin Zdroj: SITA/Erik Simander/TT News Agency via AP

KODAŇ - Tréner švédskej futbalovej reprezentácie Janne Andersson nominoval pred majstrovstvami Európy druhý káder so šiestimi hráčmi, ktorí by mohli zasiahnuť do zápasov na šampionáte v prípade, že v pôvodnom mužstve prepukne nákaza koronavírusom.

V náhradnom kádri sú Isaac Kiese Thelin, Jesper Karlsson, Joakim Nilsson, Jacob Rinne, Mattias Johansson a Niclas Hult, ktorí budú bývať a pripravovať sa v izolácii v Göteborgu. Skupinu povedie tréner švédskej "dvadsaťjednotky" Poya Asbaghi.

V utorok mali pozitívne testy na koronavírus Dejan Kulusevski z Juventusu Turín a Mattias Svanberg z Bologne. Švédi odohrajú prvý duel na šampionáte v pondelok 14. júna proti Španielsku, ktoré malo taktiež dvoch pozitívnych hráčov a v náhradnom tíme má 17 futbalistov. Obe krajiny budú bojovať v základnej E-skupine, v ktorej sa predstavia aj Poľsko a Slovensko.

Viac o téme: Švédsko Mattias Johansson Jesper Karlsson Janne Andersson Kiese Thelin Joakim Nilsson Jacob Rinne Niclas Hult
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR