VIDEO Krejčíková utiekla z mečbalu a ďakovala aj Navrátilovej: O tomto som snívala už ako juniorka

Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Česká tenistka Barbora Krejčíková bude v sobotu súperkou Rusky Anastasie Pavľučenkovovej vo finále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. V druhom semifinále vyradila sedemnástu nasadenú Mariu Sakkariovú z Grécka po vyše trojhodinovej trojsetovej bitke 7:5, 4:6, 9:7. Krejčíková i Pavľučenkovová budú bojovať o prvý grandslamový singlový titul.

Favorizovaná Sakkariová bola blízko postupu do finále, keď sa v úvode tretieho setu ujala vedenia 3:1 a za stavu 5:3 mala pri podaní Krejčíkovej k dispozícii mečbal. Češka ho odvrátila, v ďalších minútach otočila na 6:5 a dráma pokračovala. Za stavu 7:6 nevyužila Krejčíková pri podaní Sakkariovej tri mečbaly, no v koncovke napokon slávila úspech. Za stavu 8:7 premenila v poradí piaty mečbal a dosiahla životný grandslamový úspech vo dvojhre. V ženskej štvorhre má na svojom konte dva grandslamové tituly a v mixe tri, keď na Australian Open zaznamenala v rokoch 2019-2021 hetrik.

Barbora Krejčíková Galéria fotiek (14) Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

"O tomto som vždy snívala už ako juniorka, že raz postúpim v singli do grandslamového finále a bude to po veľmi dramatickom zápase. Aj v prípade dnešnej prehry by som bola na seba hrdá, lebo som dala do toho všetko. Za stavu 3:5 v treťom sete som čelila mečbalu, no dokázala som si zachovať chladnú hlavu. Bol to boj do poslednej loptičky so šťastným koncom pre mňa. Ďakujem celému môjmu tímu za podporu i legendárnej Martine Navrátilovej, ktorá sledovala duel v hľadisku," uviedla Krejčíková v prvom pozápasovom interview s bývalou francúzskou tenistkou Marion Bartoliovou.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Maria Sakkariová Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Roland Garros
  • Zdroj: TASR