VIDEO Heroický výkon i krásny odkaz do neba: Krejčíková je dôkazom, že nič nie je nemožné

Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Česká tenistka Barbora Krejčíková má istotu, že odíde z Roland Garros s trofejou. Po dnešnej výhre v semifinále si v Paríži zahrá prvé grandslamové finále dvojhry a buď získa za triumf pohár Suzanne Lenglenovej, alebo pamätný tanier pre finalistku.

"Rada si niečo odnášam z turnajov a nejakú pamiatku si domov odnesiem," usmiala sa Krejčíková počas online tlačovej konferencie. "Či už to bude tanier, alebo pohár, tak to bude fajn. Budem makať do poslednej lopty a dúfam, že by to mohlo vyjsť na ten pohár. Bolo by to pekné."

Postup do finále Krejčíková vydrela v stretnutí s Mariou Sakkariovou. V treťom sete odvrátila pri svojom podaní mečbal a zvládla aj náročnú koncovku. "Neskutočne sme sa ťahali. Bol to úžasný zápas, asi najlepší na tour za tento rok. Za Mariu ma mrzí, že mohla vyhrať iba jedna z nás. Ale som rada, že som vyhrala ja a že budem hrať finále," predniesla dvadsaťpäťročná Češka .

Krejčíkovej po náročných výmenách dochádzali sily. "Ku koncu už som vôbec nevedela, aké je skóre. Len som si hovorila: ona podáva, niekam jej to zreturnuj a skús dať winner," opísala svoj stav a dodala: "Je ale neopísateľné, ako teraz hrám, ako sa mi darí."

Ostatným dievčatám to musí prekážať

Za akéhokoľvek skóre pôsobila pokojne. "Nebola som nervózna," uviedla a za svoju náturu ďakovala svojmu otcovi. "Mám šťastie, že to mám v génoch. On je tiež taký kľuďas. Je dôležité zostať v pokoji. Ivan Lendl bol celý kamenný, keď hral, ​​a ako hral dobre. Dokážem zostať vnútri pokojná. Tak, ako na kurte vyzerám, taká som aj vo vnútri. A myslím, že ostatným dievčatám to musí prekážať."

Pri štvrtom mečbale českej tenistky došlo ku kontroverzii. Čiarový rozhodca ohlásil aut, ale hlavný po kontrole výrok otočil a Krejčíková musela miesto oslavy postupu hrať ďalej. "Hovorila som, nie nie nie. V tom momente som si myslela, že to je aut. Ale čo môžem robiť? Empajrový rozhodca videl loptu ako dobrú a ja s tým nič nezmôžem. Nemôžem nikomu zavolať, nemôžem zmeniť jeho rozhodnutie," uviedla a doplnila: "Tak som si povedala: v pohode, lopta sa bude opakovať a je potrebné pracovať a bojovať ďalej."

Barbora Krejčíková Galéria fotiek (16) Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

Spomienka na Novotnú i podpora českých legiend

Po zápase znova spomenula zosnulú Janu Novotnú, jej bývalú trénerku a mentorku. Počas zápasu sa ale sústredí na tenis. "V hlave mám len ďalší fiftín, ďalšiu loptu, uvažujem, kam budem podávať, ktorý úder mám zahrať a kam ho mám umiestniť," povedala Krejčíková.

Je veľmi rada, že má podporu aj od českých legiend. V hľadisku jej tlieskali a v zákulisí dodávajú odvahu Martina Navrátilová a Jan Kodeš. "Je česť, keď vám príde správa od pána Kodeša alebo Martiny a chcú vám pomôcť. Sú k vám hrozne milí, príjemní, chcú vám dodať sebavedomie, energiu. Je to krásne a veľmi si to vážim," povedala. Priznala, že si ich zápasy nepamätá. "Ale vždy som ich maximálne obdivovala za to, čo urobili pre tenis, ako sa im darilo."

Čaká aj aj semifinále debla

V piatok si Krejčíková príliš nevydýchne. S Kateřinou Siniakovou nastúpi od 13:00 na semifinále štvorhry. "Dúfam, že si dobre zahrám a hlavne budem niečo robiť. Debl mi sedí. Vôbec mi neprekáža, že nemám voľné dni. Snáď sa na finále dobre pripravím."

Na súperku v sobotňajšom boji o titul zatiaľ nechcela myslieť. Vie ale, že ju čaká takisto debutantka v grandslamovom finále Ruska Anastasija Pavľučenkovová. "Je skvelá, veľmi skúsená a musí valcovať, keď je vo finále. Jednoducho si to pôjdem užiť, pretože som nikdy nečakala, že by som sa na turnaji mohla dostať takto ďaleko. Pôjdem tam a budem bojovať až do konca," sľúbila Krejčíková.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16
Viac o téme: Martina Navrátilová Jana Novotná Maria Sakkariová Barbora Krejčíková Anastasija Pavľučenkovová Jan Kodeš
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Roland Garros
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články