Zbadal svoje meno na papieri, uvidel logo NHL a doplo mu: Kňažko ešte nemá istotu, kde bude hrať

Samuel Kňažko v zápase na MSSamuel Kňažko v zápase na MS Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Hoci slovenský hokejista Samuel Kňažko podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Columbusom Blue Jackets, v súčasnosti ešte nie je jasné, či bude pokračovať vo Fínsku, alebo sa presunie do zámoria. Mladý 18-ročný obranca totiž pred dvoma mesiacmi podpísal kontrakt aj s TPS Turku.

Kňažko hrá hokej vo Fínsku už tri roky, po podpise zmluvy so zámorským tímom sa však situácia zvrtla. "Je mi to prakticky jedno, kde budem hrať. Keďže som podpísal zmluvu s TPS, môžu preferovať, aby som zostal vo Fínsku, čo mi nevadí. Moju budúcnosť majú v rukách oni. Verím, že sa rozhodnú dobre a vypáli to čo najlepšie," povedal v rozhovore pre hockeyslovakia.sk.

Mohli ma držať v napätí

Mladého obrancu si Columbus vybral v drafte vlani v treťom kole a na uplynulých MS v Rige zaujal vedenie "modrokabátnikov" skvelými výkonmi. "Aj som si hovoril, že by to mohlo prísť, ale Columbus má na mňa práva štyri roky od draftu. To znamená, že štyri roky ma mohli držať v napätí s ponúknutím zmluvy. A držali iba necelý rok, čo je skvelé. Som veľmi rád, že mi ju napokon ponúkli," dodal Kňažko.

Tím NHL sa Kňažkovi ozval pár dní po prílete z Rigy. "Kontaktovali ma krátko po šampionáte. Prišiel za mnou agent s tým, že sa chce stretnúť. Vôbec som nevedel, o čo ide. Myslel som si, že budeme debatovať o hodnotení sezóny a vývoji v novej. Po hodine predložil predo mňa zmluvu s Columbusom a povedal, že máme to. Bol som mimo. Nevedel som, čo tým myslí. Zrazu som zbadal svoje meno na papieri, uvidel logo NHL a doplo mi. Som za to veľmi rád."

Po podpise kontraktu ho kontaktoval aj generálny manažér Blue Jackets Jarmo Kekäläinen. "Zablahoželal mi a poprial veľa šťastia, aby som na sebe ďalej drel. Dodal pochvalné slová za výkony na majstrovstvách sveta. Povedal, že sa bude rozprávať so skautským tímom Blue Jackets o tom, čo ďalej. O týždeň až dva by som sa mal dozvedieť, kde budem hrať v budúcej sezóne," uviedol Kňažko.

Viac o téme: TPS Turku Columbus Blue Jackets Samuel Kňažko
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Columbus Blue Jackets
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články