Predstaví sa Peter Sagan na Tour de France? Šéf Bory to vidí takto!

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: Profimedia

BRATISLAVA – Zvíťaziť aspoň v jednej etape, v celkovom poradí sa umiestniť v najlepšej päťke a získať niektorý z dresov. Také sú ambície šéfa cyklistického tímu Bora-Hansgrohe Ralpha Denka pred blížiacou sa Tour de France (26. 6. – 18. 7.).

Či sa na tohtoročnej "starej dáme" predstaví aj trojnásobný majster sveta Peter Sagan, zatiaľ nevedno. Z ôsmich miesteniek sú aktuálne obsadené len dve. Istotu štartu má holandský nováčik Wilco Kelderman, ktorý vlani jazdil za Sunweb a v Bore doňho vkladajú veľké nádeje. Predviedol sa už na tradičnej previerke pred začiatkom Tour, keď na Critérium du Dauphiné obsadil konečnú štvrtú priečku.

Na francúzskych cestách by nemal chýbať ani Emanuel Buchmann, ktorého nomináciu oznámila Bora včera na sociálnych sieťach.

Otázne je, čo bude s Petrom Saganom a Pascalom Ackermannom.

"Našu nomináciu urobíme na budúci týždeň. Počkáme si ako dopadnú preteky Okolo Švajčiarska a Okolo Belgicka. Budeme sa rozhodovať aj podľa toho. Až po podujatí v Belgicku uvidíme, či pôde na Tour Sagan, alebo Ackermann, prípadne zoberieme oboch. Budeme sa o tom ešte rozprávať," vyhlásil v podcaste Tourfunk nemeckej televízie ARD Ralph Denk.

Peter Sagan ovládol 10. Galéria fotiek (2) Zdroj: Profimedia

Faktom však je, že slovenský Tourminátor zažíva oveľa vydarenejšiu sezónu, než jeho nemecký tímový kolega. Sagan vyhral už trikrát, trápiaci sa Ackermann ani raz. V porovnaní s o štyri roky mladším jazdcom je tiež komplexnejší a šancu má aj v etapách so zvlneným profilom.

Bora chce predviesť atraktívny a ofenzívny štýl

Vylúčené nie je ani to, že Bora staví na oba svoje drahokamy. Ackermann by mohol kraľovať v šprintoch (cyklistov čaká osem rovinatých etáp) a Sagan by mohol byť hlavným tromfom v zvlnených etapách. "Radi by sme fanúšikom predviedli atraktívny a ofenzívny štýl pretekania," uviedol šéf Bory.

Neoddeliteľnou súčasťou Tour de France je žilinský rodák už deväť rokov. Na konte má dvanásť etapových vavrínov, sedemkrát sa stal víťazom bodovacej súťaže a štyri dni mal na sebe žltý dres lídra najprestížnejšieho cyklistického podujatia na svete.

Viac o téme: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Ralph Denk Pascal Ackermann
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Zdroj: Športky