VIDEO Turecko sa napriek prehre zapísalo do histórie: Toto sa ešte nikdy predtým nestalo

Merih Demiral si zráža loptu do vlastnej sieteMerih Demiral si zráža loptu do vlastnej siete Zdroj: SITA/AP/Andrew Medichini, Pool

RÍM - Talianski futbalisti vyhrali v úvodnom zápase EURO na Olympijskom štadióne v Ríme nad Tureckom 3:0. Domáci futbalisti rozhodli o svojom triumfe až v druhom polčase.

Historický okamih prišiel v 53. minúte, keď taliansky futbalista Berardi vnikol do šestnástky a nastrelil loptu pred tureckú bránu. Tam však nebol žiadny z talianskych hráčov ale turecký obranca Juventusu Merih Demiral, ktorý si loptu nešťastne zrazil do svojej brány. Práve tento moment sa zapísal do histórie európskych šampionátov. Ešte nikdy predtým sa nestalo, že úvodný gól turnaja by si strelil vlastný hráč.

Tureckých hráčov môže mrzieť spackaný zápas a aspoň tento historický moment môže byť náplasťou na stratu všetkých bodov. Futbalistov krajiny polmesiaca čakajú v A-skupine ešte zápasy so Švajčiarskom a Walesom, kde môžu zvrátiť svoje postupové ambície.

Merih Demirel si strieľa Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Viac o téme: Taliansko Turecko