Krejčíková prezradila tajomstvo: Toto jej pred smrťou povedala bývalá trénerka!

Barbora KrejčíkováBarbora Krejčíková Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Česká tenistka Barbora Krejčíková sa stala víťazkou ženskej dvojhry na Roland Garros. Vo finále zdolala na parížskej antuke nasadenú tridsaťjednotku Rusku Anastasiu Pavľučenkovovú 6:1, 2:6, 6:4 získala prvý singlový grandslamový titul.

Krejčíková v prvom pozápasovom rozhovore poďakovala fanúšikom za podporu. "Je skvelé, že v ťažkých časoch pandémie koronavírusu ste prišli do hľadiska a povzbudzovali nás. Vytvorili ste skvelú atmosféru. Dnes sa mi splnil veľký sen získať grandslamový singlový titul. Ďakujem mojim trénerom i rodičom, ktorí mi fandili doma, všetkým kamarátom a známym. Veľká vďaka patrí aj Martine Navrátilovej, Janovi Kodešovi i všetkým členom českého tímu, ktorí sledovali zápas v čestnej lóži."

Slová do neba pre Janu Novotnú

Češka špeciálne poďakovala zosnulej bývalej trénerke Jane Novotnej. "Keď Jana zomierala, prežívala som ťažké chvíle. Jedna z jej posledných viet bola, aby som si to na dvorci užívala a aby som raz získala grandslamovú trofej vo dvojhre. Určite sa teraz na mňa zhora pozerá a stráži ma. Bola pre mňa obrovská inšpirácia, veľmi veľa ma naučila," zdôraznila Krejčíková.

Jana Novotná Galéria fotiek (11) Jana Novotná Zdroj: SITA

Ďalšia ruská tenistka titul nepridala

Pavľučenkovová nenapodobnila svoje krajanky Mariu Šarapovovú, Anastasiu Myskinovú či Svetlanu Kuznecovovú, ktoré v Paríži získali titul. "Je to zvláštne. Vždy som si hovorila, akú reč si pripravím, keď raz budem v grandslamovom finále. Ďakujem fanúšikom, rodičom a bratovi, ktorý je zároveň môj tréner. Bez nich by som tu dnes nestála. Brat mi pred pár týždňami povedal, že  má pocit, že dosiahneme spolu niečo veľké. Veľká vďaka aj mojim kamarátom, ktorí pricestovali z diaľky, aby sledovali môj zápas. Veľmi si to vážim. Chcela by som pogratulovať Barbore k zisku titulu, neviem, odkiaľ berie tú odvahu a silu."     

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11
Viac o téme: Anastasia Pavľučenkovová Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: Twitter Roland Garros
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy