Pravý dôvod, prečo sa zápas Dánov dohrával ešte dnes: Hráči nemohli povedať nie!

Na snímke reprezentačný tím DánskaNa snímke reprezentačný tím Dánska Zdroj: SITA/Wolfgang Rattay/Pool via AP

KODAŇ - Fínski futbalisti zvíťazili v sobotnom stretnutí B-skupiny majstrovstiev Európy na pôde Dánska 1:0.

Aktérov duelu v závere prvého polčasu vystrašil domáci hráč Christian Eriksen, ktorého po kolapse museli oživovať takmer pätnásť minút. Z nemocnice však prišli dobré správy a súboj sa po prerušení mohol dohrať. Podľa dostupných informácií požiadal hráčov o dohratie zápasu samotný Eriksen.

Naznačujú to aj slová riaditeľa DBU Petera Moellera. Ten pre rozhlasovú stanicu Danmarks Radio povedal, že bol v kontakte s Eriksenom. "Áno, aj niektorí naši hráči s ním hovorili. Má sa dobre, a to sú skvelé správy. Spoluhráči budú určite bojovať na ihrisku aj za neho."

O večerné dohratie stretnutia požiadali oba tímy a Európska futbalová únia (UEFA) im po krízovom zasadnutí vyhovela. Pokračovalo sa záverečnými štyrmi minútami prvého polčasu, druhé dejstvo sa začalo po päťminútovej prestávke.

Viac o téme: Christian Eriksen Dánsko Fínsko Euro 2020
  • Zdroj: TASR, športky