Strelec Fínska rýchlo skrotil emócie: Výrobca signálu a niektoré televízie čelia kritike

Joel Pohjanpalo sa postaral o zásah do siete DánskaJoel Pohjanpalo sa postaral o zásah do siete Dánska Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

KODAŇ - Dánski futbalisti začali EURO 2020 seznačnou prehrou v severskom derby s Fínskom 0:1, no v kodanskom zápase išlo o viac ako len o výsledok.

O historickom víťazstve Fínov, ktorí štartujú na prvom veľkom turnaji, rozhodol v 60. minúte hlavou Joel Pohjanpalo. Útočník Unionu Berlín po góle zblízka vyštartoval oslavovať, ale rýchlo svoje emócie skrotil a radosť prebehla komorne. "Nehodilo sa, aby sme oslavovali. Najdôležitejšie je, že Christian je OK," povedal 26-ročný Pohjanpalo.

Hjulmand po zápase uviedol, že bol v kontakte s Eriksenovou rodinou. "Všetci si uvedomujeme, že najdôležitejšia vec je život. Všetky naše myšlienky sú s Christianom a jeho rodinou," dodal dánsky tréner.

Eriksen odpadol bez cudzieho zavinenia v 43. minúte a vďaka rýchlemu zásahu mu lekári zachránili život. Ihrisko opustil na nosidlách, zdravotníci ho pred zvedavcami chránili dvomi veľkými plachtami. Výrobcu signálu a niektoré televízie kritizovali za to, že krátko po kolapse ukázali detailný záber Eriksenovej tváre.

Oživovanie Christiana Eriksena na Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Christian Eriksen skolaboval počas Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/Friedemann Vogel/Pool via AP

Christiana Eriksena museli oživovať Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

Viac o téme: Christian Eriksen Dánsko Fínsko Euro 2020 Joel Pohjanpalo