Deň D je tu: Poľsko zvolí na Slovákov agresívnu hru! Sousa naznačil recept na úspech

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Andy Rain

PETROHRAD - Poľskí futbalisti majú jasný zámer zdolať Slovákov a vstúpiť do EURO 2020 ziskom troch bodov. Podľa ich portugalského trénera Paula Sousu to dokážu vtedy, ak budú hrať koncentrovane a agresívne, pričom by mala rozhodnúť väčšia kvalita kádra v porovnaní so súperom.

Poliaci absolvovali nedeľný predzápasový tréning ešte v domácom kempe v Gdansku, potom sa letecky presunuli do Petrohradu, dejiska prvého súboja E-skupiny. Večer si splnili oficiálne mediálne povinnosti kouč Sousa, za hráčku kabínu dostal priestor Grzegorz Krychowiak. Sousa informoval, že všetci hráči sú zdravotne v poriadku a pripravení nastúpiť. Naznačil aj to, kadiaľ by mohla viesť cesta k úspechu.

"Ak budeme správne koncentrovaní, agresívni bez lopty aj s loptou, potom vďaka kvalite hráčov, ktorých máme, by sme sa mali tešiť z troch bodov," zdôraznil Portugalčan, ktorý priznal, že o definitívnom zložení základnej zostavy ešte premýšľa: "Zvyčajne informujem tím až na poslednom stretnutí pred cestou na štadión. Je to pre mňa normálny proces. Sústredíme sa na posledné detaily a potom vyberieme najlepšiu jedenástku. O jej zložení mám už pomerne jasno, otázne sú len jeden či dva posty. Zvyšok je jasný."

Tréner poľskej futbalovej reprezentácie Galéria fotiek (19) Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

Proti Slovensku nemôžu hrať zranení Arkadiusz Milik a Krzysztof Piatek, kouč to vidí z pozitívnej stránky. "Sú to útočníci, ktorí by mohli hrať po boku Roberta Lewandowského. Ak sú všetci zdraví, máme jeden z najlepších útokov. Ale ich zranenia sú šancou pre ostatných." Priestor tak dostane niekto z dvojice Jakub Swierczok a Karol Swiderski. Sousa dodal, že pondelok 14. júna bude jeden z najdôležitejších dní v jeho trénerskej kariére: "Ďakujem Bohu, že mne a moje rodine futbal priniesol tak veľa. Som rád, že sa môžem zúčastniť na EURO 2020."

Slovensko dobre bráni a spolieha sa na protiútoky

Defenzívny stredopoliar moskovského Lokomotivu Krychowiak stručne charakterizoval hru slovenského súpera. "Je to mužstvo, ktoré dobre bráni a spolieha sa na protiútoky. Budeme musieť hrať rýchle lopty sprava doľava. A najdôležitejšie bude streliť prvý gól. To by bolo pre nás veľmi pozitívne," vyjadril sa hráč so skúsenosťami z francúzskej Ligue 1, anglickej Premier League i španielskej La Ligy.

Nemyslí si, že absencia tréningu v dejisku zápasu by mužstvu neprospela: "To, že sme netrénovali v Petrohrade, nebude mať žiadny význam. Príprava v Gdansku nám umožnila dobre sa pripraviť na stretnutie," povedal Krychowiak, podľa ktorého mužstvo urobilo po januárovom príchode nového trénera pokrok. "Tréningové kempy v marci a júni boli výborné. Hodnotiť sa však bude až po šampionáte."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 19
Viac o téme: Slovensko Poľsko Paulo Sousa
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy