Posielala jej motivačné správy a verila vo víťazstvo: Navrátilová pochválila Krejčíkovú

Barbora Krejčíková a Martina NavrátilováBarbora Krejčíková a Martina Navrátilová Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Z rúk legendárnej Martiny Navrátilovej si prevzala Barbora Krejčíková pohár po triumfe na Roland Garros. Osemnásťnásobná grandslamová šampiónka Navrátilová písala Krejčíkovej celú dobu v Paríži povzbudzujúce správy a vyzdvihla jej pestrú hru.

"Tenis cíti. Hrávala lepšie vo štvorhre než dvohre, vidí kurt inak geometricky a má cit. Môže pridať ranu, ale aj ubrať rýchlosť, pridávať kraťasy. Má jednoducho výborný cit pre loptu. Hrá "oldschoolový" tenis, ale funguje to," povedala Navrátilová o Krejčíkovej v rozhovore pre Českú televíziu.

Vyzdvihla tenisovú náturu Krejčíkovej. "To je niečo extra, naozaj špeciálne. Pamätá si dobré veci, ktoré jej pomáhajú. Tie, ktoré jej nepomáhajú, zmení, okamžite tie chyby napraví. Má fantastickú hlavu, to sa nedá naučiť, musí to mať a potom sa to dá podporovať, ale je to z vnútra. Povedala, že to má od mamičky, takže to má v sebe dlhú dobu," povedala Navrátilová Rádiožurnálu.

Barbora Krejčíková Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

Víťazka French Open z rokov 1982 a 1984 by rada videla, keby Krejčíková o niečo častejšie využívala možnosti ukončiť loptu volejom. "Chcela som ju postrčiť viac k sieti, pár lôpt mohla zahrať volejom, ale nechala loptu padnúť. Ale to príde. Aleš (tréner Kartus) sa s ňou snaží to takto robiť, aby išla viac dopredu. Ale nepotrebovala to, vyhrala aj bez toho. To je niečo! " povedala Navrátilová.

Navrátilová odovzdávala Krejčíkovej v sobotu pohár Suzanne Lenglenovej. "Keď Petra (Kvitová) vyhrala (Wimbledon), tak som jej tlieskala z tribúny, ale toto je niečo iné. Odovzdať krajanke pohár na Roland Garros bolo niečo špeciálne," radovala sa víťazka 167 turnajov vo dvojhre.

Prorok menom Martina Navrátilová

Krejčíkovú pozná Navrátilová podľa svojich slov sedem osem rokov, "Keď bola ešte juniorka," povedala. "Potom vyhrávala v debli a hovorím si: 'Tá je tak šikovná, prečo nemôže hrať lepšie aj v singli?' A teraz sa to otočilo. Hrala fantastický tenis posledných osem mesiacov a stále sa zlepšovala," povedala Navrátilová.

Po každom kole posielala Krejčíkovej esemesky. "Že sa dostane do finále a že to vyhrá, to nikto nepredpovedal, ani ona. Som za ňu samozrejme veľmi šťastná," povedala Navrátilová.

Viac o téme: Martina Navrátilová Barbora Krejčíková
  • Autor: © Zoznam
  • Twitter/Roland Garros
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy