Buday na ceste do UFC potrebuje víťazstvo v titulovom zápase: Karlos toho nakecá...

Martin BudayMartin Buday Zdroj: Instagram/Martin Buday

BRATISLAVA - Martin Buday (7-1) dostal pozvánku do Dana White´s Contenter Series, z ktorého by sa mohol okamžite dostať do kolotoča UFC. Predtým ho čaká titulový zápas v Oktagone proti poliakovi Kamilovi Mindovi (7-1).

Minda si na tento zápas musel počkať dlhšie, keďže sa hlavný zápas Oktagon 23 musel kvôli zraneniu v tréningu Martina Budaya presúvať. "Čo sa týka zranenia, som vyliečený a cítim sa dobre. Príprava nám finišuje, váha už je takmer celá hotová. Chýba mi len niečo okolo pol kila, takže teraz viacmenej oddychujem a veľmi sa teším na zápas. Určite budem najlepšie nachystaný, mám veľmi dobrý pocit a cítim, že som v najlepšej forme," konštatoval pre športky Martin Buday. 

Buday vie, že v zmysle jeho nasadenia na kartu Dana White´s Contender je dôležité, aby zvíťazil v súboji ťakých váh s Kamilom Mindom. "Je to dôležitý zápas aj z tohto dôvodu, to nevylučujem. No tlak nepociťujem, pretože verím v svoje schopnosti."  Martina sme sa tiež pýtali, ako sa pripravil na svojho súpera a či nám prípadne prezradí svoj gameplan. "Samozrejme máme ho napozeraného. Ako sme videli v poslednom zápase, prvé kolo bude mať silné, dobre sme sa na neho nachystali. Gameplan ale prezrádzať z taktických dôvodov tentoraz nebudeme," konštatoval s úsmevom sympatický borec. 

Nedávno médiá zaujali aj konštatovania od Karlosa Vémolu, ktorý sa neraz dožadoval zápasu s Martinom Budayom. "Karlos vie toho veľa nakecať. Je to jeho hra, neberiem si to vôbec domov, aktuálne by mal riešiť svojich vyzývateľov. Nech sa stará o tých o ktorých sa má. Aktuálne mám pred sebou iné výzvy," zhrnul zápasník Spartakusu. 

Buday má váhu takmer dokončenú, vďaka čomu ho čaká viac oddychový cyklus pred jeho deviatym profi zápasom. "Predtým som v tejto fáze prípravy ešte odvodňoval, teraz to našťastie nemusím riešiť a budem len relaxovať. Trénujem už úplne ľahko, nech telo ostane zabehnuté, no na druhú stranu chcem byť čo najviac v zápase čerstvý."

Martina sme sa pýtali aj na to, aký druh relaxu mu najviac sedí. "Priznám sa, že som gamer, takže čo to presedím aj za počítačom, alebo si pozriem Netflix. Prípadne si dám aj ľahký tréning, pôjdem na prechádzku, to sú veci, ktoré ma vedia zrelaxovať." 

Buday je aktuálne asi najsľubnejšiou ťažkou váhou v Česku i na Slovensku, záujem médii si užíva. "Vnímam tú pozornosť, určite je väčšia ako pred predošlými zápasmi a teší ma to. Je to príjemné, je to veľký zápas. Som rád, že ma ľudia trošku viac spoznajú," dokončil Buday. 

Viac o téme: Oktagon MMA Martin Buday Kamil Minda
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články