Bora oznámila nomináciu na Tour de France! Bude Peter Sagan bojovať o ôsmy zelený dres?

Peter SaganPeter Sagan Zdroj: SITA/AP/Christophe Ena

BRATISLAVA - Slovenský cyklista Peter Sagan sa dostal do záverečnej nominácie tímu Bora - hansgrohe na najprestížnejšie cyklistické podujatie sveta Tour de France. Žilinský rodák tak zaokrúhli počet účastí na Tour na desať. Zároveň má šancu zabojovať o svoj ôsmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže.

Lídrom nemeckého tímu pre celkové poradie bude holandský cyklista Wilco Kelderman. Pomáhať mu budú Emanuel Buchmann a Patrick Konrad. 

"Tento rok to vôbec nebolo jednoduché rozhodovanie. Uplynulý týždeň sme zvažovali doplnenie Emanuela (Buchmanna) a taktiež sme premýšľali o tom, že by sme zobrali dvoch šprintérov – Ackermanna so Saganom. Nakoniec zavážilo, že Pascal nie je na potrebnej výkonnostnej úrovni, a preto sa do kádra nedostal,“ uviedol šéf tímu Ralph Denk.

Slovenský "Tourminátor" bude hlavným tromfom tímu v rovinatých a zvlnených etapách. V konečnej nominácii nechýba ani najbližší Saganov pomocník Daniel Oss. "Našim cieľom je etapové víťazstvo, umiestnenie v najlepšej päťke celkového poradia a myslíme aj na zelený dres, ale bude to tvrdý boj,“ dodal Denk.

Tour de France štartuje 26. júna v Breste.

Nominácia tímu BORA – hansgrohe na Tour de France 2021: Emanuel Buchmann, Wilco Kelderman, Patrick Konrad, Daniel Oss, Lukas Pöstlberger, Nils Politt, PETER SAGAN, Ide Schelling

Viac o téme: Peter Sagan Ralph Denk Daniel Oss Lukas Pöstlberger BORA – hansgrohe Patrick Konrad Nils Politt Wilco Kelderman Ide Schelling
  • Autor: © Zoznam/Patrik Seman
  • Twitter/BORA – hansgrohe
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články