Jeden z hlavných strojcov titulu ostáva vo Zvolene: Robin sa rozhodoval takmer mesiac

Robin RahmRobin Rahm Zdroj: TASR - Michal Svítok

ZVOLEN - Švédsky hokejový brankár Robin Rahm si bude aj v sezóne 2021/2022 obliekať dres HKM Zvolen. Jeden z hlavných strojcov tretieho majstrovského titulu sa dohodol s vedením klubu na predĺžení spolupráce.

Tridsaťštyriročný Rahm by tak mal byť aj v budúcom ročníku brankárskou jednotkou Zvolena. "Toto bolo jedno z tých ťažších a dlhších jednaní, podmienky sa niekoľkokrát dolaďovali. Robin sa rozhodoval takmer mesiac, no napokon si zvolil možnosť vrátiť sa do známeho prostredia a klubu, v ktorom dosiahol svoj najväčší hokejový úspech. Veríme, že to čakanie stálo za to a aj v nastávajúcej sezóne sa budeme môcť spoľahnúť na jeho stabilnú formu a nadpriemerné výkony," uviedol po podpise nového kontraktu pre klubový web  generálny manažér HKM Ladislav Čierny.

Rahm odchytal v minulom ročníku zo všetkých brankárov v extralige najviac zápasov - 55, absolvoval dokopy 3388 minút. Raz si udržal čisté konto, s 92,37 percentami mu patrilo tretie miesto v súťaži v úspešnosti zásahov. V play off dokázal svoje výkony ešte vygradovať, pri ceste k zisku titulu mal priemer 2,20 gólu na zápas a úspešnosť zásahov 92,8 percenta.

V minulosti chytal Rahm aj za švédske kluby Brynäs IF, Malmö Redhawks, AIK Štokholm či Leksands IF, dánske tímy SonderjyskE, Odense Bulldogs, EBEL okúsil v rakúskom Grazi a pôsobil aj v poľskom klube GKS Katowice.

Viac o téme: HKM Zvolen Robin Rahm
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HKM Zvolen
  • Zdroj: TASR