Soňa Stanovská sa v náročnej konkurencii nestratila: V stovežatej Prahe najlepšou Slovenkou

Soňa Stanovská bola v Prahe najlepšou SlovenkouSoňa Stanovská bola v Prahe najlepšou Slovenkou Zdroj: Archív Soňa Stanovská

PRAHA - Na úvodných pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji počas víkendu sa predstavila aj slovenská reprezentantka Soňa Stanovská, ktorá sa uviedla v kvalitnej konkurencii v dobrom svetle.

,,Bolo vidieť, že počas pandémie náš šport poskočil o veľký krok dopredu. Ukázalo sa to hlavne vo výsledkoch, keďže v minulosti na postup do finále sa dalo ísť aj s jednou chybou... Dnes už bolo potrebné ísť naozaj stopercentne hneď od prvej bránky, až po poslednú a zájsť všetko výborne. V kategórii C1 som obsadila sedemnáste miesto (najlepšia zo Sloveniek), a treba poznamenať, že medzi 11. miestom a mojim 17. miestom, bolo len 0,9 sekundy, čo v kategórii C1 je veľmi neobvyklé... Jazda bola celkom dobrá a ako jediná zo všetkých štartujúcich dievčat, som prešla semifinálovú jazdu bez trestných dotykov," skonštatovala 20-ročná slovenská vodná slalomárka Soňa Stanovská, ktorá obsadila v kayak crosse 12. miesto (najlepšie miesto zo Sloveniek na celom svetovom pohári).

Soňa Stanovská bola v Galéria fotiek (2) Zdroj: Archív Soňa Stanovská

,,Je to nová disciplína, ktorá bude na olympiáde v Paríži. Štyria pretekári naraz vyštartujú skokom z rampy a následne musia prejsť všetky bránky a v strednej pasáži spraviť eskimácky obrat a následne dve najlepšie postupujú vo forme ‘pavúka’. Ja som skončila v 1/4 finále na treťom mieste, prvom nepostupovom... Mali sme naozaj ťažkú štvoricu dievčat, čo sa neskôr aj ukázalo, keďže tie dve, ktoré ma zdolaili, boli obe na stupni víťazov. Keďže sa ten pavúk priraďuje náhodne, niekedy to tak vyjde, že aj najväčšie favoritky sa stretnú hneď na začiatku," objasnila situáciu v kayak crosse.

,,Celkovo hodnotím celý víkend pozitívne, pretože som po dvoch rokoch bola znova na štarte veľkého podujatia. Minulý rok sme mali zákaz štartovať... Výsledok nebol úplne najlepší, no je to veľký rozdiel jazdiť len v slovenskej konkurencii a potom prísť do svetovej triedy. V slovenskej konkurencii, obrazne povedané, je na jedno miesto 3-4 dievčatá, no na svetovom pohári aj desať. Takže každá malá chybička znamená posunutie o niekoľko priečok nižšie. Myslím si, že nasadenie, štýl jazdy a poňatie preteku som mala veľmi dobré a je super opäť pretekať na medzinárodnej úrovni. Hreje ma, že som skončila ako najlepšia Slovenka," dodala Soňa Stanovská, ktorú čaká najbližší víkend ďalší Svetový pohár v Nemecku.

Viac o téme: Soňa Stanovská
  • Zdroj: Športky