Superligy sa nechceli vzdať: Juventus, Real a Barcelona spoznali verdikt ohľadom Ligy majstrov

Futbalisti Juventusu TurínFutbalisti Juventusu Turín Zdroj: SITA/AP/Filippo Rubin

NYON - Barcelona, ​​Real Madrid a Juventus Turín môžu v nadchádzajúcej sezóne hrať Ligu majstrov, hoci sa doteraz nezriekli kontroverzného plánu na vznik Superligy. Európska futbalová únia UEFA dnes potvrdila, že všetkým účastníkom budúceho ročníka elitnej súťaže vrátane tejto trojice rozoslala listy o prijatí.

Triu rebelujúcich tímov hrozilo vylúčenie z európskych súťaží, odvolací orgán UEFA ale na začiatku júna dočasne prerušil disciplinárne konanie. Zareagoval tak na verdikt madridského súdu, ktorý v máji vydal predbežné opatrenie, podľa ktorého FIFA a UEFA nesmú do vyriešenia prípadu v kauze pokračovať. Súd zároveň požiadal Súdny dvor EÚ (ECJ), aby preveril, či FIFA a UEFA svojím postupom neporušili zákon o voľnej hospodárskej súťaži.

Barcelona, ​​Real Madrid a Juventus Turín sú jediné kluby z pôvodnej dvanástky, ktoré sa od plánu na Superligu nedištancovali. Šestica anglických klubov, AC Miláno, Inter a Atlético Madrid sa za svoju účasť v projekte ospravedlnili.

Anglické kluby navyše prijali od vedenia Premier League trest a ako "gesto dobrej vôle" zaplatia dohromady 22 miliónov libier, ktoré pôjdu na rozvoj futbalu, podporu fanúšikov a komunitných programov.

Viac o téme: FC Barcelona Juventus Turín Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy