Zaujímavá posila! Trenčín angažoval reprezentačného brankára, nastúpil aj na MS

Ben Bowns cyhtá pukBen Bowns cyhtá puk Zdroj: SITA/AP/Roman Koksarov

TRENČÍN - Extraligový klub HK Dukla Trenčín angažoval reprezentačného brankára Veľkej Británie Bena Bownsa. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.

"O meste aj klube som počul veľa dobrého. Takisto aj o fanúšikoch a atmosfére, ktorá býva na trenčianskom štadióne. Verím, že dosiahneme veľa úspechov a budeme mať radosť z hokeja," povedal 30-ročný Bowns.

Jeho doterajšia kariéra sa odvíjala najmä na Britských ostrovoch, v ročníku 2020/2021 si v drese Grazu vyskúšal medzinárodnú IHL. Dlhodobo reprezentuje Veľkú Britániu, na uplynulých MS v Rige nastúpil na šesť zápasov, v ktorých mal 91,0% úspešnosť zásahov.

V novom pôsobisku vytvorí brankársku dvojicu s Michalom Valentom.

Košice predĺžili zmluvy s triom Klhůfek, Lapšanský a Belluš

Hokejový klub HC Košice predĺžil zmluvy s trojicou útočníkov Pavlom Klhůfekom, Adamom Lapšanským a Martinom Bellušom.

Dvadsaťdeväťročný Klhůfek bol s 31 gólmi najlepší strelec klubu v uplynulej sezóne a so 48 bodmi druhý najproduktívnejší hráč. Rovnako starý Belluš nastúpi taktiež do svojej tretej sezóny v drese "oceliarov", v tej uplynulej nazbieral v 51 zápasoch 21 bodov (8+13) a 145 trestných minút. O dva roky starší Lapšanský sa do Košíc vrátil v priebehu sezóny z iClinic Bratislava Capitals a v 18 zápasoch získal 8 bodov (7+1).

"O služby Pavla Klhůfka bol po sezóne veľký záujem, a tak som rád, že sa nám ho podarilo udržať v Košiciach. Chlapci začnú sezónu v známom prostredí, vedia, čo od nich očakávame a verím, že na ich skúsenostiach môžeme stavať. Osobne si myslím, že Adam a Martin v sebe skrývajú oveľa väčší potenciál a verím, že fínski tréneri z nich dokážu dostať maximum," uviedol na oficiálnom webe klubu výkonný riaditeľ HC Košice Miloslav Klíma.

"Trénerskej dvojici táto trojica hráčov zapadá do koncepcie a som presvedčený, že tréneri im pomôžu dostať zo seba maximum, na čo majú a že si našu dôveru zaslúžia," dodal športový manažér Gabriel Spilar.

Viac o téme: HC Košice Dukla Trenčín Adam Lapšanský Pavel Klhufek Martin Belluš Ben Bowns
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/HK Dukla Trenčín; HC Košice (oficiálna stránka)
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy