FOTO Obrovské uznanie kvalít opory Slovenska: Škriniar na EURO medzi TOP hviezdami!

Milan Škriniar sa raduje po góle do siete PoľskaMilan Škriniar sa raduje po góle do siete Poľska Zdroj: SITA/AP/Kirill Kudryavtsev

PETROHRAD - Ubránil najlepšieho útočníka sveta Roberta Lewandowského a pridal bonus v podobe víťazného gólu. Obranca slovenskej futbalovej reprezentácie Milan Škriniar zaslúžene získal honor Muža zápasu UEFA v úvodnom súboji E-skupiny EURO 2020, v ktorom Slovensko v pondelok v Petrohrade zdolalo Poľsko 2:1.

Dvadsaťšesťročný taliansky majster z Interu Miláno strelil tretí gól vo svojom 41. reprezentačnom štarte a po zápasoch úvodného hracieho kola sa zaslúžene prebojoval medzi TOP hráčov šampionátu. Performance FedEx Zone mapuje hráčov podľa ich výkonov na svojich postoch a slovenský obranca sa dostal medzi elitnú päťku, v ktorej pochopiteľne nechýbal ani dvojgólový český hrdina Patrik Schick či belgický tank Romelu Lukaku.

Škrinar patril k štítom slovenskej obrany, dirigoval ju proti poľskému favoritovi bez väčších problémov a po zápase pochopiteľne sršal spokojnosťou. "Som rád, že sa nám podarilo vyhrať. Myslím, že do zápasu sme vstúpili dobre, dali sme gól, vyhrávali sme 1:0 a polčas sme dohrali veľmi dobre. V polčase sme si prízvukovali, že musíme zachytiť vstup do druhého polčasu. Viackrát tam tie slová padli, bohužiaľ hneď sme inkasovali, čo nebolo vôbec dobré. Ale som rád, že to mužstvo nepoložilo. Naopak, nakopli sme sa a šliapali sme ďalej. Išli sme za tým víťazstvom a som rád, že sa šťastie ku nám priklonilo, že sme to zvládli," hodnotil po súboji.

Milan Škriniar sa raduje Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP/Evgenya Novozhenina

Slovákov už v piatok čaká na EURO druhé vystúpenie, keď ako aktuálny líder Skupiny E nastúpia v Petrohrade od 15:00 proti Švédsku, ktoré na úvod získalo cenný bod za bezgólovú remízu s favorizovaným Španielskom.

Viac o téme: UEFA Slovensko Česko Milan Škriniar Patrik Schick Performance FedEx Zone
  • Zdroj: TASR, Športky