Tenisová rodina smúti: Rafaela Nadala na dvorcoch tak skoro neuvidíme

Sklamaný Rafael Nadal po prehratom semifináleSklamaný Rafael Nadal po prehratom semifinále Zdroj: SITA/AP/Thibault Camus

MADRID - Španielsky tenista Rafael Nadal sa nezúčastní na olympijských hrách v Tokiu a nebude štartovať ani na blížiacom sa grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Oznámil to vo štvrtok na sociálnej sieti Twitter.

"Rozhodol som sa nezúčastniť sa na tohtoročnom Wimbledone a na olympijských hrách v Tokiu. Takéto rozhodnutie nie je nikdy ľahké urobiť, ale počúvam moje telo a po diskusii s mojim tímom som presvedčený, že je to správne rozhodnutie," napísal Nadal na svojom twitterovom účte.

Dvadsaťnásobný grandslamový šampión prehral minulý týždeň v semifinále Roland Garros s Novakom Djokovičom.  Vo Wimbledone predtým triumfoval v rokoch 2008 a 2010, má zlato vo dvojhre z OH 2008 v Pekingu a vo štvorhre z OH 2016 v Riu de Janeiro. "Olympiáda je priorita pre každého športovca. Myslím si, že všetci chcú zažiť tú atmosféru, ja som mal šťastie a zažil som ju trikrát a dokonca som mal tú česť niesť vlajku svojej krajiny," uviedol Španiel na svojom twitteri.

Cieľom je predĺžiť si kariéru

Nadal sa podľa vlastných slov nedokáže po náročnej antukovej sezóne dostať včas do optimálnej kondície a iba dvojtýždňová prestávka medzi Roland Garros a Wimbledonom mala na jeho rozhodnutie rovnako vplyv. "Cieľom je predĺžiť si kariéru a pokračovať v tom, čo ma teší, to znamená naďalej súťažiť na najvyššej úrovni," povedal Nadal.

Viac o téme: Rafael Nadal
  • Autor: © Zoznam
  • Facebook/Rafa Nadal
  • Zdroj: TASR