Slovan hlási pred Ligou majstrov prvé posily: Weiss do tímu získal skúsených reprezentantov

Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss pred pohárovým fináleTréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss pred pohárovým finále Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský futbalový klub Slovan Bratislava získal pred novou sezónou dvojicu gruzínskych reprezentantov. Fortunaligsta podpísal zmluvu na rok s obrancom Guramom Kashiom a stredopoliarom Jabom Kankavom. Informoval o tom oficiálny web Slovana.

Tridsaťtriročný Kashia, ktorý bol pod vedením trénera Vladimíra Weissa st. kapitán národného tímu, pôsobil v Lokomotive Tbilisi. Skúsenosti má aj zo zámorskej MLS, kde hral za San Jose, či z holandskej Eredivisie, v ktorej obliekal dres Vitesse Arnhem.

O dva roky starší Kankava je typický stredový hráč, najčastejšie hráva na pozícii defenzívneho štítu. Hral v najvyššej francúzskej, ruskej či ukrajinskej súťaži. Pripísal si celkom 45 štartov v európskych klubových súťažiach a hral vo finále Európskej ligy 2014/15 v drese ukrajinského Dnipra. V minulej sezóne hral za Valenciennes. "Týmto hráčom plne dôverujem. Obaja majú na konte takmer sto štartov v reprezentácii, v Gruzínsku ma podržali. Sú starší, ale majú obrovské skúsenosti, ktoré budeme potrebovať. Práve preto prišli. Mali by byť s nami už na štvrtkovom večernom tréningu,“ povedal tréner Weiss st.

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava Jaba Kankava Guram Kashia
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube
  • Zdroj: TASR