VIDEO Klobúk dole! Známy spevák a ex Miley Cyrus postúpil do finále a siahal na olympiádu

Austrálsky popový spevák Cody SimpsonAustrálsky popový spevák Cody Simpson Zdroj: SITA/AP/Dave Hunt/AAP Image

ADELAIDE - Austrálsky popový spevák Cody Simpson dokázal, že je aj talentovaný plavec, hoci k postupu na olympijské hry zatiaľ svoje ťaženie nedoviedol. Bývalý priateľ Miley Cyrus postúpil na domácej olympijskej kvalifikácii do finále na 100 metrov motýlik a vylepšil si osobné maximum na 52,84, k nominácii do Tokia by ale musel obsadiť jedno z prvých dvoch miest a zaplávať o viac ako sekundu rýchlejšie.

Aj posledné miesto ale bral ako víťazstvo. "To, že som bol vo finále, to je pre mňa výkon roka, moja zlatá medaila 2021. Nečakal som, že by som mohol byť aspoň vzdialene konkurencieschopný najmenej do roku 2022, 2023," uviedol niekdajší talentovaný junior, ktorý sa v 13 rokoch vydal na umeleckú dráhu a presadil sa ako popová hviezda na americkej i svetovej hudobnej scéne.

Láska k plávaniu ho ale neopustila a pred piatimi mesiacmi začal vážny pokus o návrat do špičky aj v bazéne. Jeho cieľom je účasť na olympijských hrách 2024 v Paríži. Vo finále obracal na štvrtom mieste, v závere ale odpadol. "Viac by som teraz ale ani nemohol chcieť, pre mňa je to ako výhra. Skvelé na plávaní je, že ešte ani netuším, kde sú moje limity," dodal na Instagrame, kde ho sledujú takmer štyri milióny fanúšikov.

Plávaniu sa teraz chce venovať naplno, pripravovať sa bude v Brisbane pod vedením trénera Michaela Bohla. "Momentálne je ako dieťa v cukrárni," opísal kouč nadšenie nového zverenca do tréningu.

Viac o téme: Cody Simpson
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: YouTube/Amazon Prime Video AUNZ
  • Zdroj: ČTK