Kapitán HC 21 Prešov Marek Zagrapan: Verím, že nový projekt bude fungovať

Na snímke vpravo kapitán HC 21 Prešov Marek Zagrapan, vľavo jeho asistent Ján Sýkora.Na snímke vpravo kapitán HC 21 Prešov Marek Zagrapan, vľavo jeho asistent Ján Sýkora. Zdroj: TASR/Milan Kapusta

PREŠOV - Majiteľ a riaditeľ hokejového klubu HC 21 Prešov Róbert Ľupták verí, že návrat najvyššej súťaže do Prešova bude impulzom pre fanúšikov. Nadšenie vedenia klubu z návratu extraligy do Prešova umocňuje aj fakt, že hrať sa bude na zrekonštruovanom štadióne.

"Prešov je dosť veľké mesto na to, aby sa v ňom hral hokej na vrcholovej úrovni," povedal útočník Marek Zagrapan, ktorý bude kapitánom mužstva.

Ľupták pri predstavení klubu avizoval, že káder bude do veľkej miery tvorený hráčmi, ktorí pôsobili v sezóne 2020/2021 v Detve. Jeden z nich je Ján Sýkora, ďalšie mená oznámia v nasledujúcom období. V pozícii kapitána bude Zagrapan, ktorý bude mať "céčko" na drese klubu z mesta, odkiaľ pochádza. "Som rád, že som dostal šancu hrať v tomto klube. Je to nový projekt a verím, že všetko bude správne fungovať. Viem, že pán Ľupták aj s pani primátorkou a ľuďmi z klubu robia všetko pre to, aby klub dôstojne reprezentoval mesto," poznamenal Zagrapan.

Na snímke majiteľ klubu Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR – Milan Kapusta

Do kádra by mal pribudnúť aj ďalší prešovský odchovanec Martin Krasničan, ktorý strávil sezónu 2020/2021 v Košiciach. "Podpísali sme dohodu s mládežníckym klubom Prešov Penguins a telefonoval som aj s Jánom Kentošom z mládežníckeho klubu Slávia Prešov. Priorita bude ťahať mladých hráčov, ktorých by sme chceli vziať do A-mužstva. Už v Detve som to robil a viacerí sa dostali do reprezentácií," povedal Ľupták.

Prešov už dlho nehral extraligu

V riešení je aj realizačný tím, v ktorom bude hlavným trénerom Ernest Bokroš. V pozícii asistenta by mu mal pomáhať Dušan Brincko a súčasťou klubu bude pravdepodobne aj Ľubomír Pichoňský. Popri Zagrapanovi bude patriť k lídrom tímu aj útočník Sýkora, ktorý si 37 bodmi v sezóne 2020/2021 vytvoril osobné maximum v najvyššej slovenskej súťaži.

Po dvoch rokoch v rodnej Detve sa presunie do Prešova. "Všetko má svoje výhody a nevýhody. Mám doma rodinu a dve deti a nebude to ľahké. Prešov však dlho nehral extraligu a verím, že divákov budeme tešiť výsledkami. Hokej sa hrá pre ľudí a dúfam, že budú chodiť vo vysokých počtoch," povedal Sýkora.

Na snímke tréner klubu Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR – Milan Kapusta

Na prešovskom zimnom štadióne, ktorý bude domovským stánkom HC 21, prebieha rekonštrukcia, no mal by byť pripravený v úvode augusta, keď na ňom Bokrošovi zverenci odštartujú prípravu na sezónu. "Prípravu chceme začať 2. augusta v prípade, že budeme mať všetko pripravené. Zatiaľ sú na štadióne robotníci a ja ako tréner a aj hráči mali možnosť niečo pripomienkovať, aby sa niektoré veci včas pripravili. Štadión je zvonku pekný, ale vnútro sa ešte musí pripraviť na extraligu," uviedol Bokroš.

Derby zápasy

Extraliga sa v Prešove nehrala od sezóny 1998/1999, v ktorej VTJ vypadol do nižšej súťaže. Po návrate extraligy do Prešova bude na východe Slovenska až päť mužstiev. Najvyššia súťaž sa bude hrať aj v Košiciach, Michalovciach, Poprade a Spišskej Novej Vsi. Ľupták si uvedomuje náročný boj o sponzorov, zároveň však očakáva aj "boom" fanúšikov.

"Prídu dobré derby zápasy, ktoré budú impulzom pre fanúšikov. Verím, že budeme vypredávať štadión a diváci sa odvďačia za extraligu. S malým rozpočtom som v Detve dokázal športovo konkurovať Slovanu a ďalším klubom. O to sa budem snažiť aj v Prešove. Čím viac ľudí bude chodiť na hokej a čím viac podnikateľov sa zapojí, tým to bude lepšie," povedal Ľupták.

Viac o téme: Ernest Bokroš Marek zagrapan Róbert Ľupták HC 21 Prešov
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR