VIDEO Martin Straňovský po 14 rokoch opäť na tróne: Vôbec som to nečakal

Na snímke zľava hádzanár Martin Straňovský a hádzanárka Viktória Oguntoyová získali cenu najlepší hádzanár a hádzanárka Slovenska za rok 2020Na snímke zľava hádzanár Martin Straňovský a hádzanárka Viktória Oguntoyová získali cenu najlepší hádzanár a hádzanárka Slovenska za rok 2020 Zdroj: TASR/Jakub Kotian

BRATISLAVA - Krídelník Martin Straňovský a brankárka Viktória Oguntoyová sa stali najlepšími hádzanármi Slovenska za rok 2020. Tridsaťpäťročný Straňovský zvíťazil v tradičnej ankete Slovenského zväzu hádzanej druhýkrát v kariére, predtým v roku 2006. Tridsaťročná Oguntoyová sa z ocenenia tešila premiérovo. Na tróne vystriedali Mariána Žernoviča a Moniku Rajnohovú.

Straňovský si od septembra minulého roka oblieka dres maďarského tímu MOL-PICK Szeged, sezónu vtedy odštartoval v extraligovom MHC Štart Nové Zámky. V roku poznačenom pandémiou koronavírusu predtým predčasne ukončil po necelých dvoch rokoch svoje pôsobenie v Tatrane Prešov. V reprezentácii SR absolvoval v januári 2020 prvú fázu kvalifikácie MS 2021, z ktorej však zverenci trénera Petra Kukučku nepostúpili. Vlani na jeseň vypadol z kádra slovenského tímu pred zápasmi Euro Cupu.

 

 

"Každé ocenenie tohto druhu poteší, najmä keď som ho vôbec nečakal. Ja si však na takéto ceny nepotrpím. Chcem byť najmä spokojný s predvádzanou hrou. Keď sú moje výkony dobré a tréner spokojný, to je pre mňa dôležitejšie. Na druhej strane, stať sa najlepším hádzanárom je najvyššie ocenenie na Slovensku," uviedol Straňovský.

Martin Straňovský získal cenu Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

Oguntoyová prišla do Dunajskej Stredy vlani pred novou sezónou z maďarského Debrecínu, v minulosti hrala aj za Győr, Érd, či Dunaújváros. Je stabilná členka základného kádra slovenskej reprezentácie. "Úprimne, som veľmi prekvapená a zároveň šťastná. Hlasovaniu som nevenovala pozornosť, nevnímala som, komu sa dá dať hlas. O to väčšie prekvapenie to pre mňa bolo. Veľmi pekne ďakujem každému, veľa to pre mňa znamená. Je to odmena za moju robotu, ktorú som odviedla. Beriem to ako obrovskú poctu,“ povedala Oguntoyová.

Viktória Oguntoyová získala cenu Galéria fotiek (3) Zdroj: TASR/Jakub Kotian

So Straňovským obaja figurujú na svojich postoch aj v najlepšej Sedmičke roka 2020, Oguntoyová v nej obhájila pozíciu z predchádzajúcej ankety. Až štyri hráčky má v ženskej Sedmičke roka vicemajstrovský tím HC DAC Dunajská Streda, medzi mužmi má dvojnásobné zastúpenie slovenský šampión Tatran Prešov.

Najlepšími hráčmi najvyšších domácich súťaží sú Oliver Rábek (Tatran Prešov) a Réka Bíziková (HC DAC Dunajská Streda). Ceny pre najväčšie talenty do 20 rokov patria Tomášovi Fechovi z Tatrana Prešov a Alene Dvorščákovej z ŠŠK Prešov.

Novými členmi Siene slávy slovenskej hádzanej sa stali športový novinár Zdeno Simonides za rok 2019 a niekdajší úspešný tréner František Bako (in memoriam) za rok 2020.

Výsledky ankety o najlepších hádzanárov SR za rok 2020:

Niké Najlepší hádzanár SR: Martin Straňovský (Tatran Prešov, MHC Štart Nové Zámky, MOL-Pick Szeged)
Niké Najlepšia hádzanárka SR: Viktória Oguntoyová (DVSC Debrecín, HC DAC Dunajská Streda)
Slovnaft Najlepší hráč v SHE: Oliver Rábek (Tatran Prešov)
Slovnaft Najlepšia hráčka v MOL lige: Réka Bíziková (Érd, HC DAC Dunajská Streda)
DS-CAR Talent do 20 rokov: Tomáš Fech (Tatran Prešov)
DS-CAR Talent do 20 rokov: Alena Dvorščáková (ŠŠK Prešov)

Viac o téme: Martin Straňovský Viktória Oguntoyová
  • Autor: © Zoznam
  • VIDEO: TASR/Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR