Slováci už vyťahujú kalkulačky: Tarkovič prezradil, ako vidí naše postupové šance

Na snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič (vpravo) a slovenský futbalista Michal ĎurišNa snímke tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Štefan Tarkovič (vpravo) a slovenský futbalista Michal Ďuriš Zdroj: TASR - Martin Baumann

PETROHRAD - Slovenskí futbalisti prehrali vo svojom druhom zápase v E-skupine EURO 2020 so Švédskom 0:1. Na Štadióne Krestovskij v Petrohrade rozhodol Emil Forsberg z pokutového kopu v 77. minúte.

Po konečnom hvizde tak stále platí, že Slovensko ešte nikdy Švédov nezdolalo. V šiestom vzájomnom súboji, treťom súťažnom, utrpelo tretiu prehru. Severania sa so štyrmi bodmi dostali na čelo tabuľky,

Slováci klesli na druhé miesto pred Španielov, ktorých v sobotu čaká v Seville súboj s posledným Poľskom (21.00 SELČ). Sokoli majú na konte stále tri body za triumf nad Poľskom (2:1), účinkovanie v základnej skupine uzavrú v stredu 23. júna, keď o 18.00 SELČ nastúpia v Seville proti domácemu Španielsku.

Štefan Tarkovič odpovedal na otázku, ako vidí postupové šance svojho tímu. "Je to vyrovnané, som rád, že sme k tomu prispeli aj my. Pred turnajom sme boli outsider. Boli sme blízko k remíze so Švédskom a zdolali silné Poľsko. Som rád, že to dramatizujeme. Som optimista, verím, že sa proti Španielsku dokážeme dobre pripraviť a že mu zoberieme body. No ťažko povedať, nechcem kalkulovať. Či nám budú stačiť tri body v prípade prehry so Španielskom je čistá hypotéza. Bude to závisieť od toho, ako sa skončia ostatné skupiny. Mne sa v tomto smere ani nechce kalkulovať. Najdôležitejšie je, že sme ukázali veci, ktoré sme v tréningu chceli, aby sa v zápase objavili. A v určitých fázach zápasu sme nad tým mali kontrolu. Neviem, čo sa udeje v ďalších stretnutiach, pre mňa je dôležité, aby sme v ďalších zápasoch boli motivovaní a nastavení na to, že aj malé zázraky a sny sú možné."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Slovensko Švédsko Štefan Tarkovič Euro 2020
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy