Hamšík netajil sklamanie: Mohol to byť zlatý bod! Nebyť penalty, remízu by sme asi udržali

Victor Lindelöf a Marek Hamšík v súboji o loptuVictor Lindelöf a Marek Hamšík v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Maxim Shemetov

PETROHRAD - Prehra so Švédskom na EURO 2020 po góle Emila Forsberga z penalty skomplikovala šance slovenských futbalistov na postup do osemfinále. Po súboji v Petrohrade neskrývali slovenskí reprezentanti sklamanie. Pred svojím záverečným duelom v E-skupine v Španielsku unisono tvrdili, že na turnaji budú do poslednej chvíle bojovať o vytúžené osemfinále.

Kapitán Marek Hamšík vydržal na ihrisku do gólu, po ktorom ho vystriedal László Bénes. Po zápase ho škrelo, že so spoluhráčmi neuhrali remízu, ktorá by im s vysokou pravdepodobnosťou zaistila vyraďovaciu fázu. "Škoda, keby neodpískali penaltu, remízu by sme zrejme udržali a bol by to zlatý bod. Boli sme trochu pasívnejší v druhom polčase a doplatili sme na to," uviedol Hamšík, ktorý však flintu do žita zďaleka nehádže: "Stále je to otvorené, musíme dobre zregenerovať. Vieme, že Španieli sú favoriti na prvenstvo v skupine a aj kandidáti na triumf na turnaji. Bude to veľmi náročné."

Haraslín rešpektoval rozhodnutie trénera

Pri výhre 2:1 nad Poľskom dostal krídelník Sassuola Lukáš Haraslín šancu v základe, v piatok naskočil do hry v druhom polčase. "Zápas bol o jednom góle, bohužiaľ, strelili ho Švédi a my sme prehrali. Máme ešte zápas so Španielmi pred sebou a dúfam, že nebude posledný na turnaji," zhodnotil Haraslín, ktorý vysvetlil aj s akými zámermi ho tréner Štefan Tarkovič posielal na ihrisko, keď vymenil Petra Pekaríka: "Švédi hrali často cez ľavú stranu, musel som sa vracať s ich obrancom až k našej bránE. Snažil som sa vytvoriť tlak, to sa nám na konci aj podarilo, ale gól sme, bohužiaľ, nestrelili."

Rozhodnutie trénera vynechať ho zo základu absolútne rešpektoval: "Že nebudem v základe, rozhodol tréner a tú zmenu som akceptoval, nebol som nahnevaný. Dostal som šancu z lavičky a mám ďalší štart na ME. Mali sme svoje šance, žiaľ, netrafili sme do priestoru brány. Musíme si zobrať z tohto duelu dobré veci a poučiť sa zo zlých. Skupina je zamotaná, to možno nik nečakal. Zápas so Španielskom bude otvorený."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Marek Hamšík Slovensko Švédsko Lukáš Haraslín
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články