Veľké prekvapenie v kvalifikácii na OH! Dvanásťnásobný medailista sa v Tokiu nepredstaví

Ryan LochteRyan Lochte Zdroj: SITA/AP/Charlie Neibergall

OMAHA - Slávny americký plavec Ryan Lochte si v národnej kvalifikácii nedokázal vybojoval miestenku na OH v Tokiu. Šesťnásobný olympijský víťaz skončil vo finále na 200 m polohové preteky až na siedmom mieste časom 1:59,67 min, víťazom sa stal v Omahe iba 22-ročný Michael Andrew (1:55,44).

Tridsaťšesťročný Lochte je pritom v tejto disciplíne svetový rekordér, na MS 2011 zaplával rovných 1:54,00 min. Lochte má v zbierke tucet olympijských medailí (6-3-3), je po Michaelovi Phelpsovi druhým najdekorovanejším plavcom v olympijskej histórii, no svoj piaty štart na OH nepridá. Jeho olympijská kariéra sa zrejme chýli ku koncu. "Stále chcem súťažiť. Neviem však, či sa ešte predstavím v ďalšej olympijskej kvalifikácii. Budem mať vtedy 40 rokov a to je veľa," povedal podľa agentúry AFP.

Američan sa predstavil na štyroch olympijských hrách, je 18-násobný majster sveta v dlhom bazéne a 21-násobný majster sveta z krátkeho bazéna. V rokoch 2016-2017 si odpykal desaťmesačný dištanc za svoje správanie na OH v Riu de Janeiro, kde si vymyslel príbeh o okradnutí.

Viac o téme: Ryan Lochte
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články