Slafkovský v Nemecku tesne za pódiom: S finálovou jazdou nie som spokojný

Alexander SlafkovskýAlexander Slafkovský Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

MARKKLEEBERG - Slovenskému reprezentantovi vo vodnom slalome Alexandrovi Slafkovskému tesne uniklo pódiové umiestenie v pretekoch C1 mužov v rámci 2. kola Svetového pohára. V nedeľnom finále v nemeckom Markkleebergu obsadil vďaka čistej jazde 4. miesto.

Na víťazného Francúza Denisa Gargauda Chanuta stratil v cieli 5,59 sekundy, od tretieho Slovinca Benjamina Savšeka ho delilo iba 75 stotín. Druhý skončil Nemec Sideris Tasiadis (+2,12).

Slafkovský sa do finále prebojoval z 5. miesta v semifinále, v ktorom jednu bránku neprešiel čisto. Medzi desiatku finalistov sa dostali aj ďalší dvaja Slováci. Marko Mirgorodský obsadil piatu priečku (+6,31 s), Matej Beňuš bol ôsmy (+51,73).

"S finálovou jazdou nie som spokojný, veď som mal v nej o dve sekundy horší čas ako v semifinále. V ňom som však mal aj jeden dotyk, takže to boli vlastne štyri sekundy. Žiaľ, hneď na začiatku som spravil veľkú chybu, ktorá sa už len ťažko dala dohnať. Trať bola totiž postavená tak, že čo sme my praváci nezískali v úvode, tak v druhej časti sa to už nedalo, pretože náročný záver viac vyhovoval zase ľavákom. Na to sa však nedá vyhovárať. Mal som aspoň zopakovať výkon zo semifinále, lenže s takou chybou v úvode to už bolo nemožné. Môže ma však tešiť aspoň to, že na rozdiel od Prahy som sa teraz prebojoval do finálovej desiatky,“ povedal Slafkovský pre portál canoe.sk.

Mirgorodský skončil hneď za Slafkovským piaty a v celkovom poradí SP mu patrí priebežne druhá priečka: "Opäť trochu zmiešané pocity. Po vydarenom semifinále sa mi nepodarilo vo finále zopakovať dobru prvú jazdu. Vo finále som nešiel s takou ľahkosťou a od vrchnej časti som sa trošku trápil. Aj napriek tomu ma ale od ´bedne´ delil len zbytočný ťuk na predposlednej bráne. Teší ma ale finálová účasť. Zároveň verím, že v posledných dvoch kolách SP sa mi ešte podarí vylepšiť moje umiestenia," konštatoval Mirgorodský, ktorý začiatkom júla absolvuje svetový šampionát do 23 rokov v slovinskom Tacene.

Beňuš je v súčte dvoch podujatí SP priebežne štvrtý. "Nie som spokojný, veď som skončil ôsmy. Na druhej strane, zašiel som druhý najrýchlejší čas na zradnej ľaváckej trati. Čo bolo vidieť už aj na finálovom zložení, že len dvaja pretekári sme tam boli praváci. Aj napriek tomu to bola dobrá jazda, navyše, beriem preteky len ako prípravu. Dôležitá bola ´Európa´, ktorá mi vyšla, teraz pochopiteľne záleží na olympiáde. A potom samozrejme, domáce majstrovstvá sveta v Čunove," povedal pre canoe.sk Beňuš.

V ženskej "céjednotke" zvíťazila suverénnym spôsobom Nemka Andrea Herzogová pred Češkou Terezovou Fišerovou (+4,35 s). Tretie miesto obsadila Rakúšanka Nadine Weratschnigová (+8,89 s). Slovensko vo finále nemalo zastúpenie.