VIDEO Semifinálová séria je vyrovnaná: Canadiens podľahli Vegas v predĺžení

Hokejisti Vegas uspeli v zápase s MontrealomHokejisti Vegas uspeli v zápase s Montrealom Zdroj: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

MONTREAL - Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v noci na pondelok vo štvrtom súboji semifinále play off NHL s Vegas Golden Knights 1:2 po predĺžení. Stav série je vyrovnaný 2:2, piaty duel je na programe v noci na stredu na ľade Vegas.

Hostí podržal švédsky brankár Robin Lehner, ktorý zlikvidoval 27 striel hráčov súpera. Prekonal ho iba Paul Byron v 39. minúte. Vegas otočili skóre, v 51. minúte sa o vyrovnanie postaral Brayden McNabb a v 78. sekunde predĺženia rozhodol Nicolas Roy. Slovenský krídelník Tomáš Tatar sa opäť nezmestil do zostavy "Habs".

Montreal mal väčšinu zápasu viac z hry, no nedokázal sa odpútať od súpera na viac ako jeden gól. "Je mi hráčov ľúto. Vyvinuli veľkú snahu, hrali aktívne, robili naozaj tie správne veci. Nedokázali to však zužitkovať," povzdychol si asistent trénera Montrealu Luke Richardson, ktorý viedol tím, keďže hlavný kouč Dominique Ducharme je po pozitívnom teste na koronavírus stále v izolácii.

Hokejisti Vegas uspeli v Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA/Graham Hughes/The Canadian Press via AP

Pre autora víťazného gólu mal rozhodujúci moment duelu špecifickú príchuť. Roy pochádza z mesta Amos, ktoré leží neďaleko Montrealu. "To bolo neuveriteľné. V hľadisku som mal rodinu. Viem, že som ju potešil," tešil sa hráč, ktorý sa strelecky presadil štvrtýkrát v play off.

Lehner zastúpil v bránke Marca-Andreho Fleuryho, ktorý sa dopustil veľkej chyby v predchádzajúcom stretnutí. Vo vyraďovacej časti sa predstavil iba po druhýkrát. "Chytal excelentne. Vedel som, ako tvrdo pracuje na tréningu a že bude dobrý. Poslať ho do bránky nebolo väčším hazardom, ako dať tam unaveného gólmana," pochválil zverenca tréner Vegas Peter DeBoer podľa nhl.com.

Spokojnosť s výkonom mohol po zápase prejaviť aj švédsky brankár. "Hoci som mal celkom dobré čísla, ľudia v našom meste sa ku mne občas správali, akoby som nebol veľmi dobrý. Mal som však veľkú podporu z tímu, od trénerov a spoluhráčov. Ja a Marc-Andre sme spolu tento rok vychádzali naozaj dobre, podporovali sa. Pochybnosti iných nás už nemusia zaujímať."

MONTREAL CANADIENS - VEGAS GOLDEN KNIGHTS 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly: 39. Byron (Suzuki) - 51. McNabb (Karlsson, Theodore), 62. Roy (Pacioretty, Tuch). Brankári: Price - Lehner, strely na bránku: 28:21, 3500 divákov.