Španieli sa pripravujú na Slovákov, išpirujú sa londýnskou Chelsea: Je to zápas hop alebo trop!

César Azpilicueta počas tlačovej konferencie
César Azpilicueta počas tlačovej konferencie Zdroj: Profimedia

SEVILLA - César Azpilicueta sa domnieva, že španielska futbalová reprezentácia by sa na ME 2020 mohla inšpirovať triumfom Chelsea v Lige majstrov.

Podľa obrancu londýnského klubu "The Blues" pod novým trénerom Thomasom Tuchelom preradili na vyšší rýchlostný stupeň. Vo finále LM zdolali Manchester City 1:0. Španieli po remízach s Poľskom (1:1) a Švédskom (0:0) v E-skupine šampionátu dúfajú v rovnaké prebudenie proti Slovensku. Španielsko figuruje pred stredajším duelom na tretej priečke a má nôž na krku. Slovensko je s tromi bodmi druhé. 

"Nejde o to ako začnete, ale ako skončíte. Videl som to tento rok v Lige majstrov. Do januára sa nám veľmi nedarilo. Ľudia nás už odpísali, ale netreba to vzdávať," citovala slová Azpilicuetu agentúra AFP.

Hráči Chelsea oslavujú zisk Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/Michael Steele/Pool via AP

"Je to zápas hop alebo trop."

"Boli by sme radi, keby sme boli v komfortnejšej situácii, ale vo futbale sa zriedka stane to, čo očakávate. Žijeme a sme odkázaní sami na seba. Musíme byť skromní, sebakritickí a musíme korigovať naše chyby. Je to zápas hop alebo trop, takže k nemu musíme pristupovať zodpovedne," dodal.

Frustrovaní Španieli po záverečnom Galéria fotiek (3) Zdroj: SITA/AP/Lluis Gene

Viac o téme: Španielsko Slovensko César Azpilicueta
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR
 
Staršie správy