VIDEO Barzal pri vysokej prehre neovládol nervy: Škaredým zákrokom vypol českého hokejistu!

Jan Rutta zostal po tvrdom zákroku Barzala ležať na ľadeJan Rutta zostal po tvrdom zákroku Barzala ležať na ľade Zdroj: SITA/AP/Chris O'Meara)

TAMPA - Hokejisti Tampy Bay zdolali v piatom zápase semifinálovej série play off NHL New York Islanders 8: 0 a od postupu do finále Stanley Cupu ich delí jedna výhra. Zápas poznačil aj škaredý zákrok Barzala na českého hokejistu Jana Ruttu

V závere druhej tretiny sa Rutta dostal do slovnej potýčky s Mathew Barzalom, ktorú útočník Islanders ukončil nezmyselným krosček na hlavu českého beka. Rutta ani Barzal už do ďalšieho priebehu zápasu nezasiahli.

Český obranca kvôli bližšie nešpecifikovanému zraneniu a dvadsaťštyriročný Kanaďan kvôli vylúčeniu do konca zápasu. Barzal svojim skratom uzavrel tretinu, v ktorej Islanders ponúkli Tampe štyri početné výhody, z ktorých hokejisti Lightning dve využili. "Som sklamaný, pretože sa zápas nevyvíjal dobre a Matt (Barzal) naše trápenie svojim zákrokom ešte prehĺbil," uviedol tréner Islanders Barry Trotz.

Viac o téme: Jan Rutta Matthew Barzal