Možno posledný zápas v kariére Kližana skončil debaklom, Molčan a Martin vyradili favoritov

Slovenský tenista Martin Kližan Slovenský tenista Martin Kližan Zdroj: TASR/AP/Dmitry Lovetsky

LONDÝN - Slovenský tenista Martin Kližan prehral v 1. kole kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone s Čechom Zdeňkom Kolářom hladko 1:6 a 2:6. Čoskoro 32-ročný Kližan v oboch setoch stratil zhodne dvakrát svoje podanie a kapituloval po necelej hodine.

Kližan pred začiatkom nedávneho challengeru v Bratislave avizoval, že to bude jeho rozlúčka s antukou a po Wimbledone plánuje ukončiť kariéru.

Už v 1. kole kvalifikácie vypadol aj Lukáš Lacko. Srbovi Nikolovi Milojevičovi podľahol dvakrát 4:6. Nedarilo sa ani Filipovi Horanskému, ktorý podľahol šestnástemu nasadenému Austrálčanovi Christopherovi O´ Connellovi po trojsetovom boji 6:3, 1:6, 7:9.  

Prvé kolo bolo konečnou stanicou aj pre Jozefa Kovalíka, ktorý ako nasadená trinástka skončil na rakete Inda Ramkumara Ramanathana po výsledka 3:6, 0:6.

Martin aj Molčan do 2. kola kvalifikácie

Slovenský tenista Andrej Martin sa prebojoval do 2. kola kvalifikácie na grandslamový turnaj vo Wimbledone. V úvodnom kole ako nasadená trojka zdolal Nemca Matsa Morainga 6:4, 6:3.

Ďalej ide aj Alex Molčan, finalista turnaja ATP v Belehrade vyradil Američana Ernesta Escobeda 2:6, 7:5, 8:6. Jeho súperom v 2. kole bude dvanásty nasadený Damir Džumhur z Bosny a Hercegoviny. Pre Molčana je to debut v kvalifikácii na niektorom z podujatí veľkej štvorky.    

muži - dvojhra - kvalifikácia - 1. kolo:

Alex MOLČAN (SR) - Ernesto Escobedo (USA) 2:6, 7:5, 8:6

Andrej MARTIN (SR-3) - Mats Moraing (Nem.) 6:4, 6:3

Ramkumar Ramanathan (India) - Jozef KOVALÍK (SR-13) 6:3, 6:0

Christopher O´Connell (16-Austr.) - Filip HORANSKÝ (SR) 3:6, 6:1, 9:7

Nikola Milojevič (Srb.-28) - Lukáš LACKO (SR) 6:4, 6:4

Zdeněk Kolář (ČR) - Martin KLIŽAN (SR) 6:1, 6:2

Viac o téme: Lukáš Lacko Martin Kližan Andrej Martin Filip Horanský Zdeněk Kolář Mats Moraing Nikola Milojevič Christopher O´Connell
  • Autor: © Zoznam
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články